WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

Roztańczony TIR WOŚP odwiedzi sołectwa [ROZKŁAD JAZDY]

Roztańczony TIR WOŚP odwiedzi sołectwa [ROZKŁAD JAZDY] fot. Dariusz Biczyński
Zumba, polonez, do tego muzyka na żywo od DJ'a BAMSE. – To będzie roztańczona Mobilna Scena Otwartych Serc – mówi Agnieszka Opalińska z zielonogórskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 29 stycznia o godz. 9:00 spod Filharmonii Zielonogórskiej wyruszy specjalny roztańczony TIR, który odwiedzi wszystkie sołectwa Dzielnicy Nowe Miasto. - Na każdym z przestanków będzie taneczna zabawa oraz licytacje fantów i voucherów – dodaje Emilia Kondrad.

 

Można powiedzieć, że w Zielonej Górze Mobilna Scena Otwartych Serc, czyli popularny WOŚP-owy TIR to już tradycja. Ogromna ciężarówka z platformą, na której gra DJ i wstępują tancerze po raz kolejny odwiedzi mieszkańców wszystkich sołectw Dzielnicy Nowe Miasto. Chodzi o to, aby zielonogórzanie, którzy różnych przyczyn nie mogą tego dnia wziąć udziału w finale WOŚP przy dużej scenie w centrum miasta, mogli poczuć klimat jaki towarzyszy zbiórce prowadzonej  przez Jurka Owsiaka i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. - Mobilna Scena Otwartych Serc, czyli WOŚP-owy TIR, w tym roku startuje o godz. 9:00 spod Zielonogórskiej Filharmonii, będziemy kolejno odwiedzać wszystkie sołectwa. Dla wszystkich mamy sporo atrakcji – mówi Klaudia Baranowska, dyrektor Departamentu Dzielnicy Nowe Miasto.

Jak co roku, na Mobilnej Scenie Otwartych Serc organizowane będą licytacje różnych gadżetów i voucherów. – Mamy dużo rękodzieła , dużo obrazów i dużo książek – mówi Paulina Bogucka. Organizatorzy na każdym przystanku zaplanowali też taneczne wydarzenie, podczas którego będą zapraszać zgromadzonych do tańca synchronicznego. Ciekawostką jest to, że na każdym z przystanków proponowany będzie inny taniec.

- Jedzie z nami niezawodny DJ BAMSE, który zagwarantuje dobrą zabawę. Będą z nami również zielonogórskie grupy taneczne: SPOKO Family, KeepOn! Dancing i Łap taniec. Będziemy tańczyli zumbę, taniec pałacowy, a przy Pałacu w Zatoniu zatańczymy poloneza – mówi Agnieszka Opalińska.

- Godziny, o których TIR pojawi się na konkretnym przystanku są orientacyjne. Gdy na którymś z przystanków roztańczymy się troszeczkę bardziej, to na kolejnym możemy mieć małe opóźnienie. Bądźcie cierpliwi! Na każdy przystanek z pewnością dojedziemy – dodaje Emilia Kondrad.

 

 

 

wzg

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone