WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

Rejestracja wolontariuszy WOŚP w Zielonej Górze!

Rejestracja wolontariuszy WOŚP w Zielonej Górze!
Chcesz być wolontariuszem podczas 28. Finału WOŚP w Zielonej Górze? Nie czekaj, nie zwlekaj, zarejestruj się już dziś! Obraz może zawierać: 1 osoba, zbliżenieFilip Gryko - Szef Sztabu WOŚP Zielona Góra: - W tym roku, jak w latach ubiegłych, planujemy zaangażować ponad 300 wolonatriuszy. Prosimy Was żebyście rejestrowali się online. My jako Sztab oczywiście zorganizujemy spotkania z wolontariuszami i zarejestrujemy tych, którym to sprawia trudności. Spotkania odbędą się jak zwykle w zielonogórskim ratuszu gdzieś w połowie listopada 2019. Pomożemy Wam się zarejestrować, a także zrobić poprawne zdjęcie. Dziękujemy, że chcecie z nami grać i 12 stycznia w Zielonej Górze i zbierać pieniądze na rzecz najmniejszych dzieci. O dalszych planach zielonogórskiego Sztabu WOŚP poinformujemy niebawem. Czekajcie na kolejne wieści! [caption id="attachment_10143" align="alignnone" width="960"] fot. Sztab WOŚP Zielona Góra[/caption] Wiesz, że możesz zarejestrować się też online? Mamy dla Ciebie podpowiedzi! Przeczytaj poniższą instrukcję, dzięki której  przejdziesz proces rejestracji bez problemów, zaledwie w 7 krokach! Za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnie uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Pamiętaj, że osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Elektroniczne zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. Po wysłaniu zgłoszenia musisz udać się do Sztabu aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza (spotkanie w Zielonej Górze odbędzie się w połowie listopada, dokładną datę podamy na facebooku sztabu). Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone. Zanim jednak przystąpisz do działania, zapoznaj się z regulaminem wolontariusza. [caption id="attachment_10150" align="alignnone" width="640"] fot. Piotr Jędzura ŁZ[/caption] Nie czekaj, nie zwlekaj, samo się nie zarejestruje! Zaczynamy! 1. Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl
  • Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, poproś opiekuna (rodzica) o założenie konta opiekuna wolontariusza.
  • Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, możesz przystąpić do samodzielnego wypełnienia zgłoszenia.
2. Podaj dane osoby pełnoletniejNa samym początku uzupełnij dane w celu założenia konta w bazie wolontariusza/opiekuna prawnego (imię, nazwisko, pesel, hasło, e-mail).Pamiętaj! Dane na tym etapie muszą być podane osoby pełnoletniej! Jeśli jesteś opiekunem prawnym, konto rejestrujesz na swoje dane, nie wolontariusza. Dane niepełnoletniego wolontariusza opiekun będzie dodawał w dalszych krokach.   3. Potwierdź rejestrację - kliknij w link aktywacyjny Pierwszy etap za Tobą! Żeby utworzyć konto w bazie, musisz jeszcze tylko kliknąć w link aktywacyjny, przesłany na adres e-mail, który podałeś w formularzu rejestracyjnym. Po kliknięciu przeniesiesz się ponownie na stronę iwolontariusz.org.pl. Na górze zobaczysz zielony pasek, który poinformuje Cię o poprawnej aktywacji. Teraz możesz już się zalogować. 4. Dodaj wolontariusza„Dodaj kandydata na wolontariusza”– taki napis powinien pojawić się na niebieskim pasku. Widzisz? Świetnie! Czas przystąpić do rejestracji osoby, która chce dołączyć do Sztabu w swojej okolicy i kwestować podczas 27. Finału. [caption id="attachment_10157" align="alignnone" width="640"] fot. Sztab WOŚP Zielona Góra[/caption] 5. Wybierz SztabAby wybrać Sztab w swoim mieście, skorzystaj z wyszukiwarki. Wpisz nazwę miasta lub jego kod pocztowy. Kiedy już wybierzesz Sztab, kliknij przycisk „Zapisz się do Sztabu”.   6. Formularz osoby kwestującejCzas na drugi formularz – osoby kwestującej. Uwaga opiekunowie! To właśnie tutaj podajecie dane niepełnoletniego wolontariusza.Przygotuj swoje zdjęcie – pamiętaj, że jego rozmiar musi być w formacie jpg i mieć minimum 600 x 800 pikseli. Jeśli zdjęcie nie będzie spełniać powyższych kryteriów, nie będziesz mógł wysłać zgłoszenia.W formularzu będziesz poproszony o podanie danych osoby zgłaszającej się na wolontariusza - imię, nazwisko, datę urodzenia, pesel, nr telefonu, adres zamieszkania, szkołę lub miejsce pracy. Wypełnione? Nie ma na co czekać – wysyłaj! Twoje zgłoszenie właśnie trafiło do Sztabu, a Ty w skrzynce mailowej znajdziesz krótką wiadomość dotyczącą statusu zgłoszenia. [caption id="attachment_10151" align="alignnone" width="640"] fot. Piotr Jędzura ŁZ[/caption] 7. Udaj się do Sztabu aby potwierdzić daneSkontaktuj się ze swoim Sztabem lub sprawdź od niego wiadomość ponownie, logując się w bazie wolontariuszy.
  • W zakładce „Zgłoszenie” znajdziesz status swojego zgłoszenia.
  • W zakładce „Wiadomości” (koniecznie sprawdzaj!) znajdziesz informację „kiedy i gdzie” organizowane jest spotkanie, które ma na celu potwierdzenie danych i podpisania Oświadczenia wolontariusza (samo zgłoszenie nie jest jednoznaczne  z rejestracją w Sztabie).

Przeczytaj poradnik wolontariusza 28. Finału WOŚP!

Bank wiedzy wolontariusza

  [embed]
[/embed]

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone