WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

Uniwersytet Trzeciego Wieku wspiera Orkiestrę

Uniwersytet Trzeciego Wieku wspiera Orkiestrę Fot. Bogumiła Hyla-Dąbek, UTW
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z Jurkiem Owsiakiem na czele zagra w roku 2023. po raz 31. Fundacja prężnie działa od roku 1993. i tempa nie zwalnia. W ciągu 30. lat Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny kwotę ponad 1,75 MLD PLN i kupiła blisko 70 000 niezbędnych urządzeń do polskich szpitali. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Słuchacze Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku czynnie włączyli się w ten trend.
 
W tym roku Orkiestra zagra 29 stycznia pod hasłem: CHCEMY WYGRAĆ Z SEPSĄ! GRAMY DLA WSZYSTKICH – MAŁYCH I DUŻYCH! WOŚP ma zamiar zakupić nowoczesny sprzęt do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy. Warto wiedzieć, że sepsa nie jest chorobą, tylko skrajną reakcją organizmu walczącego z infekcją. To niebezpieczny stan, który dla chorego stanowi sytuację zagrażającą życiu.
 
W siedzibie ZUTW w gmachu biblioteki Norwida przy al. Wojska Polskiego, w korytarzu na stole stoją puszki, do których wszyscy, którzy chcą wrzucają pieniądze. Wokół puszek jest sporo fantów, które można kupić albo po prostu wziąć w zamian za przekazany datek. Ciągle pojawiają się nowe rzeczy – obrazy, książki, torebki, sukienki, sweterki, bluzki, biżuteria, filiżanki, kubki, kijki do nordic walking. Seniorzy chętnie je przynoszą. Cenniejsze rzeczy są wyceniane, inne nie. Każdy odchodzi z czymś, co mu się spodobało. Akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Razem zawsze możemy więcej!
 
 
 
 
sztab wośp zg / um zg

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone