WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

Wielka Orkiestra Fantastycznej Pomocy w Zielonej Górze

Wielka Orkiestra Fantastycznej Pomocy w Zielonej Górze fot. materiały sztabu wośp zg
Ponownie w Zielonej Górze przy ulicy Fabrycznej fantaści zapraszają na wspólne granie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra będzie kwestował na swój własny, niepowtarzalny sposób czyli grając w gry planszowe, bitewne i fabularne gry narracyjne. W niedzielę, 28 stycznia zabawa w Zaułku Artystów (ul. Fabryczna 13b) rozpocznie się już o godz. 11.00. Na cały dzień organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji, wszystkie dostępne za symboliczny wrzut do orkiestrowej puszki.

 

ZKF Ad Astra posiada potężną kolekcję gier planszowych - setki tytułów, od klasyków takich jak Grzybobranie aż po wydawnicze nowości jak np. gra Ziemia lub Karak 2. Premiera tej drugiej gry w naszym klubie, będzie miała miejsce właśnie podczas 32. Finału WOŚP. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił także w turnieju w Rummikub - Zielona Góra jest jednym z miast, w którym odbędzie się specjalny WOŚPowy turniej!

 

Świetna zabawa czekać będzie także na fanów strategicznych gier bitewnych - miłośnicy figurek i bitew w miniaturowym wydaniu poznają kilka z dziesiątek systemów, w jakie Ad Astra gra regularnie, także w turniejach ogólnopolskich i światowych. Stowarzyszenie na finał WOŚP zaplanowało także sesję RPG, czyli rozgrywkę, w której to gracz wspólnie z Mistrzem Gry kreują wspólnie przygodę. Wcielcie się w niesamowite postacie, często  o nadprzyrodzonych mocach i opowiedzcie swoją historię. Na sesję obowiązują wcześniejsze zapisy oraz oczywiście, wrzut do puszki.

 

Podczas niedzielnego spotkania w siedzibie Zielonogórskiego Klubu Fantastyki Ad Astra odbędą się także licytacje fantastycznych gier, książek i gadżetów. Każdy uczestnik będzie miał szansę umilić sobie czas kawą, herbatą i ciastem - ponownie za zasilenie puszki. Wszystkich tegorocznych wolontariuszy WOŚP stowarzyszenie zaprasza na herbatę, ciastko i szybką partyjkę w Dobble gratis.

 

Program spotkania dostępny w wydarzeniu na Facebooku: https://facebook.com/events/s/zkf-ad-astra-gra-z-wosp/751502819701340/

 

ZKF Ad Astra gra z WOŚP

Ul. Fabryczna 13b, Zielona Góra

Start godz. 11.00

 

sztab wośp zg

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone