WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

Zielonogórscy wolontariusze WOŚP już po odprawie. Czas na finał! [WIDEO/ZDJĘCIA]

Zielonogórscy wolontariusze WOŚP już po odprawie. Czas na finał! [WIDEO/ZDJĘCIA] fot. Bartosz Mirosławski
Ponad 300 wolontariuszy zielonogórskiego sztabu WOŚP uczestniczyło w przedfinałowej odprawie z policją i służbami dbającymi o bezpieczeństwo osób wychodzących z puszkami na ulicę. Oprócz cennych instrukcji wolontariusze odebrali identyfikatory, puszki oraz oryginalne zielonogórskie „wośpowe” koszulki i unikatowe w skali kraju czapki peruwiańskie. – Pamiętajcie, zbierajcie pieniądze w miejscach dobrze oświetlonych, tam gdzie są kamery monitoringu – tłumaczył Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu. – Dbajcie o siebie, bawcie się dobrze i wpadajcie ogrzać się do naszych partnerów. Zapraszamy też na zupę pomidorową i gulaszową do Palmiarni - mówił Igor Skrzyczewski, rzecznik prasowy zielonogórskiego  sztabu.

 

Wolontariusze z zielonogórskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Przedfinałową przeszli odprawę w sobotę (28 stycznia). Podczas spotkania policjanci przekazali wolontariuszom najważniejsze zasady dot. bezpieczeństwa, jakimi powinni się kierować zbierając pieniądze. - Powinniście unikać miejsc słabo uczęszczanych, źle oświetlonych, a także uważanych za niebezpieczne – tłumaczyli policjanci.

 

– Apelujemy! Zbierajcie pieniądze w miejscach dobrze oświetlonych, czy takich gdzie są kamery monitoringu – dodał Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu. - Wolontariusze powinni nosić swój identyfikator na wierzchu, a dokumenty w kieszeni. Każdy ma prawo obejrzeć identyfikator, sprawdzić jego prawdziwość i zweryfikować pozwolenie na zbiórkę publiczną – dodał.

 

Wolontariusze dowiedzieli się także na jakie wspieracie mogą liczyć tego dnia.

 

 

- Wiele lokalnych firm i lokali gastronomicznych gra z nami. My mamy dla was ciepłą zupę, którą dzięki zaangażowaniu urzędu miasta możecie zjeść w zielonogórskiej Palmiarni.  Gorąca pożywną pomidorową i gulaszową, będą wydawane w godz. 12-17 – tłumaczył Igor Skrzyczewski, rzecznik zielonogórskiego sztabu.

 

Zielonogórski sztab, jak co roku przygotował dla wolontariuszy pakiety gadżetów. Oprócz puszki i identyfikatorów w zestawie znalazły się również smycze oraz oryginalne zielonogórskie „wośpowe” koszulki i unikatowe w skali kraju czapki peruwiańskie.

 

 

- Ubierzcie się ciepło, dbajcie o siebie i bawcie się dobrze – dodał Filip Gryko.

 

Wolontariusze, którzy nie mogli wziąć udziału w odprawie, mogą odebrać pakiety w niedzielę (29.01) w ratuszu w godz. 9:00 – 12:00. W tej kwestii wszelkich informacji udzieli Krzysztof Niemiec, członek zielonogórskie sztabu (tel. 603 307 450)

Przedfinałowa odprawa była relacjonowana przez Index TV – wolontariusze, którzy nie byli obecni są proszeni o zapoznanie się z nagraniem wideo z tego dnia.  

 

 

 

 

(łc)

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone