WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

Wolontariusze już po odprawie. Odebrali pakiety i cenne instrukcje [WIDEO ZE SZKOLENIA]

Wolontariusze już po odprawie. Odebrali pakiety i cenne instrukcje [WIDEO ZE SZKOLENIA] fot.sztab wośp zg
– Jesteśmy gotowi! Jutro robimy letnią zadymę w środku zimy – mówił w Centrum Biznesu Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sobotę (27 stycznia) wolontariusze WOŚP przeszli odprawę. Podczas spotkania policjanci przekazali im najważniejsze zasady bezpieczeństwa, jakimi powinni się kierować, zbierając pieniądze. - Unikajcie miejsc słabo uczęszczanych, źle oświetlonych, a także uważanych za niebezpieczne – tłumaczyli policjanci. Oprócz cennych instrukcji wolontariusze odebrali identyfikatory, puszki, oryginalne zielonogórskie „wośpowe” koszulki i unikatowe w skali kraju czapki.

 

Ponad 300 wolontariuszy zielonogórskiego sztabu WOŚP uczestniczyło w przedfinałowej odprawie z policją i służbami dbającymi o bezpieczeństwo osób wychodzących z puszkami na ulicę. Oprócz cennych instrukcji wolontariusze odebrali identyfikatory, puszki, oryginalne zielonogórskie „wośpowe” koszulki i unikatowe w skali kraju czapki.

 

- Tych gadżetów nie udałoby się przygotować, gdyby nie pomoc naszych przyjaciół i sponsorów. Chce gorąco podziękować prezydentowi Zielonej Góry Januszowi Kubickiemu oraz firmie Ekoenergetyka, Fundacji Ekoenergetyka, a także sportano.pl i Budnex. Macie wielkie serca, na Was zawsze można liczyć – mówił Filip Gryko.

 

– Pamiętajcie, zbierajcie pieniądze w miejscach dobrze oświetlonych tam, gdzie są kamery monitoringu – tłumaczył Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu. – Dbajcie o siebie, bawcie się dobrze i wpadajcie ogrzać się do naszych partnerów.

 

- Wolontariusze powinni nosić swój identyfikator na wierzchu, a dokumenty w kieszeni. Każdy ma prawo obejrzeć identyfikator, sprawdzić jego prawdziwość i zweryfikować pozwolenie na zbiórkę publiczną – dodał Igor Skrzyczewski, rzecznik prasowy zielonogórskiego sztabu WOŚP.

 

Wolontariusze, którzy nie mogli wziąć udziału w odprawie, mogą odebrać pakiety w niedzielę (28.01) w ratuszu w godz. 9:00 – 12:00. W tej kwestii wszelkich informacji udzieli Krzysztof Niemiec, członek zielonogórskiego sztabu (tel. 603 307 450)

 

 Przedfinałowa odprawa była relacjonowana przez Index TV – wolontariusze, którzy nie byli obecni, są proszeni o zapoznanie się z nagraniem wideo z tego dnia.

 

 

(wzg)

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone