WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

WOŚP: Będzie się działo w Zielonej Górze! [ZEBRANE WYDARZENIA]

WOŚP: Będzie się działo w Zielonej Górze! [ZEBRANE WYDARZENIA] fot. Piotr Jędzura
Powiedzonko Jurka Owsiaka weszło w krew wszystkim sztabowcom. Nie pozostają gołosłowni. Już 29 stycznia w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze chwycą za puszki, a my posłuchamy muzyki, weźmiemy udział w licytacjach, pomorsujemy czy… potańczymy.

 

WOŚP przygotował już pakiety dla wolontariuszy. Czeka ich również szkolenie przez sztab i policję. W tym roku po Zielonej Górze będzie kursować aż 325 osób z puszkami! – Zapraszamy po odbiór pakietów oraz do udziału w szkoleniu. Spotkanie organizujemy dzień przed finałem, w sobotę, 28 stycznia w samo południe w Centrum Biznesu – zapowiada Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu. 

Każdy wolontariusz jest wyposażony w tekturową, kolorową puszkę, identyfikator ze zdjęciem oraz czerwone serduszka. W pakiecie znajdzie się koszulka, czapka, komin i torba oraz vouchery na poczęstunek w dniu finału. - Nie wszystkie sztaby przygotowują dodatkowe gadżety, to nasz znak szczególny – mówi Igor Skrzyczewski, rzecznik zielonogórskiego sztabu. - Chcemy w ten sposób podziękować osobom, które pomagają nam w zbieraniu funduszy na Fundację WOŚP.

 

Obejrzyj sztabowców w akcji

- Gdyby ktoś chciał zmienić termin odbioru pakietu lub swojego numeru, miał pytania lub wątpliwości, proszę się ze mną skontaktować pod numerem 603 30 74 50. Ustalimy wszystko indywidualnie – precyzuje sztabowiec Krzysztof Niemiec.

Transmisję ze spotkania z wolontariuszami można śledzić na facebookowym profilu Sztabu WOŚP Zielona Góra 2022.

Informację przypominającą o odbiorze pakietów oraz szkoleniu wolontariusze otrzymają SMS-em.

 

Mobilne centrum rozrywki

Tradycyjnie na ulicach Zielonej Góry pojawi się Scena Otwartych Serc, czyli kolorowy i oświetlony TIR Orkiestry. Na nim licytacje fantów. Za konsoletą zasiądzie DJ Bamse.

TIR rusza w trasę o 9.00 z parkingu przy Filharmonii. Później co około godzinę będzie zmieniał lokalizację. – Na każdym przystanku będziemy porywać mieszkańców do tańca. Zaprosiliśmy instruktorów, którzy wszystko pokażą. Będzie zumba, belgijka, taniec nowoczesny – zdradza Emilia Konrad z zielonogórskiego sztabu. – W Zatoniu wokół fontanny zatańczymy poloneza!

 

Na sportowo i z kulturą

Na scenie pod ratuszem zagrają muzycy z regionu, a gwiazdami wieczoru będą Lipali i Feel. 31. Finał WOŚP to również masa imprez towarzyszących. Na Dzikiej Ochli pomorsujemy i ogrzejemy się przy ognisku, na CRSie poćwiczymy na rowerach, w siedzibie stowarzyszenia AD Astra przy ul. Fabrycznej pogramy w planszówki. Zabawa czeka nas również na terenie WOSiR Drzonków i RCAK przy ul. Sienkiewicza. Nie zabraknie konkursów i zabaw dla najmłodszych. O 20.00 z placu Słowiańskiego poleci światełko do nieba.

 

(ah) - łz

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone