WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

Wszystkie ręce na pokład! W niedzielę zagra największa orkiestra świata! [PROGRAM / LICYTACJE]

Zielonogórski sztab spisał się na medal! Puszki złożone, czekają na muzykantów Orkiestry. Datki będzie zbierać w tym roku 325 wolontariuszy. Zielonogórski sztab spisał się na medal! Puszki złożone, czekają na muzykantów Orkiestry. Datki będzie zbierać w tym roku 325 wolontariuszy. Fot. Piotr Jędzura
Puszki złożone, wolontariusze w blokach startowych. Przed nami najgorętszy dzień w roku - finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! WOŚP zagra w niedzielę, 29 stycznia.

 

Na hojność zielonogórzan jest przygotowanych 325 wolontariuszy. Poznamy ich po białych WOŚP-owych koszulkach, czapkach peruwiankach z charakterystycznymi frędzlami przy nausznikach i identyfikatorach. No i, rzecz jasna, po kolorowych puszkach z serduszkami. Chociaż to nie jedyny sposób, by zasilić konto Orkiestry. - Nasz sztab ma swoją eSkarbonkę, którą można zasilić za pomocą tradycyjnego przelewu lub blikiem - mówi Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu.

Za sprawą pandemii na stałe do repertuaru Orkiestry weszły transmisje online. Wzorem poprzednich lat stoi za nimi Radio Index. Będzie je można śledzić na Facebooku (na profilach: WOŚP Zielona Góra 2023, Radio Index, Urząd Miasta Zielona Góra) i na stronie internetowej Radia Index. - Pokażemy co dzieje się w sztabie i w plenerze. Z kamerami pojawimy się na najważniejszych i najciekawszych przedsięwzięciach Orkiestry. Porozmawiamy z zielonogórzanami i gośćmi, sztabowcami oraz artystami - zapowiada Kaja Rostkowska z Radia Index.

Siedziba sztabu będzie w ratuszu. - Sala sesyjna stanie się studiem telewizyjnym. Piętro zajmie ekipa zajmująca się liczeniem pieniędzy - informuje Igor Skrzyczewski, rzecznik zielonogórskiego sztabu.

Jeszcze w sobotę, dzień przed finałem, w samo południe, wolontariusze przejdą obowiązkowe szkolenie z policją i sztabowcami. W niedzielę na ulicach Zielonej Góry będzie można ich spotkać od rana do 20.00. W tym roku zbieramy na walkę z sepsą.

Wokół ratusza stanie WOŚP-owe miasteczko. O 16.00 ruszy tu scena, a umilać zabawę będą lokalni muzycy: The Buffons, Buras&The Dogz, Concussion. Gwiazdami wieczoru będą Lipali oraz Feel.

Koncerty będą przeplatane licytacjami. Konferansjerką zajmą się Grzegorz Hryniewicz i Marcin Wiśniewski, zielonogórzanom znany jako Bachus. - Gram z Jurkiem Owsiakiem i tradycyjnie przygotowałem fanty na licytację - uśmiecha się prezydent Janusz Kubicki. W tym roku przekaże na WOŚP dwa VIP-owskie vouchery. Pierwszy pozwoli przez rok, bez żadnych ograniczeń korzystać z basenów w Centrum Rekreacyjno-Sportowym, dzięki drugiemu wybierzesz się na walentynkowy koncert w CRS i spotkasz się m.in. z Kamilem Bednarkiem. Będzie też romantyczna kolacja we dwoje w Palmiarni.

 

W tym roku gramy pod hasłem „chcemy wygrać z sepsą”. A że przy okazji będziemy się świetnie bawić, to już inna sprawa. Największa orkiestra świata przygotowała na finał dobrze znane klasyki jak światełko do nieba oraz nowości - TiR z instruktorami tańca będzie objeżdżał sołectwa, a my nauczymy się tanecznych kroków. To kolejny sposób na rozgrzewkę w najbliższą styczniową niedzielę, choć niekoniecznie będzie potrzebna. Sama energia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i ogromne serca zielonogórzan potrafią rozgrzać do czerwoności.

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

* 8.30 - Morsświrowe pomaganie - morsowanie i ognisko, plaża Dzika Ochla

* 9.00 - IX Turystyczny Rajd 4x4 WOŚP Zielona Góra, start na parkingu przed Palmiarnią

* 9.00-16.00 - maraton jogi, wstęp o pełnych godzinach za minimum 30 zł do puszki, Tancbuda, ul. Okulickiego 41

* 11.00-16.00 - dmuchańce dla dzieci, występy zespołów, pokazy, licytacje, stoiska gastronomiczne, do dyspozycji pływalnia, strzelnica, grota solna, przejażdżki koniem i kucem, hala sportowa WOSiR Drzonków

* 12.00 - „Gramy razem” - planszówki, gry planszowe, turnieje z nagrodami, licytacje oraz słodkości, Stowarzyszenie Ad Astra, Krzywy Komin, ul. Fabryczna 13 b

* 12.00 - bieg „Policz się z cukrzycą”, teren ścieżek biegowych MOSiR za halą lekkoatletyczną przy ul. Sulechowskiej

* 15.00-18.30 - Orkiestrowy Lubuski Maraton Indoor Cycling & Running, 150 rowerków, 10 bieżni, 210 min jazdy i biegania, siedmioro prowadzących, obowiązują zapisy, koszt 120 zł, Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Sulechowska 41

* 16.00-19.00 - koncerty (Lubuski Zespół Pieśni i Tańca, Atawizm, Sweet Monday, Szkoła Muzyczna Yamaha), animacje, licytacje, Regionalne Centrum Animacji Kultury, ul. Sienkiewicza 11

 

WYBRANE LICYTACJE

Oryginalne licytacje to tradycja zielonogórskiego sztabu. Poprzednimi laty prezydent Janusz Kubicki m.in. przyrządzał spaghetti albo na jeden dzień odstąpił swój fotel, by zwycięzca mógł przez 24 godziny rządzić miastem. Radni Tomasz Sroczyński i Grzegorz Hryniewicz dali sobie ogolić głowy, a Wioleta Haręźlak, dyrektorka Departamentu Edukacji i Spraw społecznych w magistracie myła okna i prasowała.

W zeszłym roku prezydent wystawił na licytację trening u swojego boku. Na hali przy ul. Urszuli w obroty wziął Radosława Michalczaka, zwycięzcę licytacji oraz Filipa Gryko, szefa zielonogórskiego sztabu WOŚP. Najwyraźniej trening dał prezydentowi w kość, bo w tym roku postawił na spokojniejsze aktywności.

Kubicki przekaże na WOŚP dwa VIP-owskie vouchery ze swoim podpisem. Pierwszy pozwoli przez rok, bez żadnych ograniczeń korzystać z basenów w CRS, drugi daje możliwość wybrania się na walentynkowy koncert w CRS i spotkania się m.in. z Kamilem Bednarkiem. Będzie też romantyczna kolacja we dwoje w Palmiarni. Pod młotek idzie również wspólne gotowanie W. Haręźlak i Joanny Brodzik - aktorka wydała ostatnio książkę kucharską. Zwycięzca licytacji sam będzie mógł wybrać przepis i dołączyć do pań podczas przyrządzania dania. Te atrakcje będą licytowane na scenie pod ratuszem w przerwach między koncertami.

 

Na scenie:

- minikevlar od Zielonogórskiego Klubu Żużlowego FALUBAZ

- weekendowy kurs dla początkujących w Lubuskiej Akademii Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego, prowadzony przed Aleksandrę Łupkowską i Dariusza Biczyńskiego

- odlotowy weekend dla całej rodziny na lotnisku w Przylepie od Aeroklubu Ziemi Lubuskiej (m.in. lot szybowcem, lot samolotem, wspólny obiad, zwiedzanie infrastruktury lotniska)

 

Na allegro:

(licytacje można śledzić wpisując w wyszukiwarce allegro.pl/użytkownik/wospzg)

- koszulka koszykarza Filipa Matczaka

- zabieg bankietowy na twarz w Klinice Paczała

- romantyczny weekend dla dwóch osób w Grape Town Hotel

 

>>> ALLEGRO WOŚP ZG <<<

 

 

 

 

 

(ah) - łz

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone