WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

Wynik 29. Finału WOŚP w Zielonej Górze - tyle uzbierali zielonogórzanie!

Wynik 29. Finału WOŚP w Zielonej Górze - tyle uzbierali zielonogórzanie!
To był inny finał niż zwykle. Przez koronawirusa większość orkiestrowych wydarzeń odbyło się online. – Zielonogórzanie jednak pokazali, że nawet w najtrudniejszych warunkach mają gorące serca – przekonuje Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu WOŚP. – Nasi wolontariusze w tradycyjnych puszkach nazbierali ok. 300 tys. zł, w ESkarbonce jest już ponad 37 tys. zł, a z licytacji na Allegro ponad 30 tys. zł, licytacje na Allegro wciąż trwają. Jak do tego dołożymy walutę obcą i brakujące wpłaty za licytacje online, wpłaty sponsorów i partnerów to wyjdzie z tego ponad 400 tys. zł.

>>> Zielonogórskie aukcje allegro znajdziemy tutaj <<<

Jak tu podsumować finał, którego tak na dobrą sprawę mogło nie być? – zastanawia się F. Gryko. –  Kiedy Jurek Owsiak ogłosił, że z uwagi na pandemię nie zagramy 10 a 31 stycznia, większość z nas nie wierzyła w powodzenie akcji – przyznaje. – Tymczasem zielonogórzanie, bo to im należą się największe gratulacje stanęli na wysokości zadania. Prawdziwą furorę zrobił nasz kolorowy, oświetlony TIR, który jeździł po całym mieście. Nie zabrakło licytacji i występów, przy zachowaniu wszelkich możliwych środków ostrożności – zastrzega. – Wynik zbiórki jak na obecną, trudną sytuację jest dobry. Do tradycyjnych puszek trafiło ok. 300 tys. zł, do Eskarbonki już ok. 37 tys. zł, z aukcji na Allegro mamy zadeklarowaną kwotę 30 tys. zł – wylicza – Licytacje potrwają do 14 lutego, czyli pieniążków może być więcej. Do przeliczenia mamy też waluty obce. [caption id="attachment_29872" align="alignnone" width="1800"] fot. Piotr Jędzura ŁZ[/caption] Szef sztabu WOŚP w mieście w szczególności chciałby podziękować wszystkim wolontariuszom, bo do głównie dzięki ich pracy, wynik zbiórki jest dobry. – Zielonogórzanie z kolei tęsknią za koncertami, innymi wydarzenia i kontaktem z przyjaciółmi – to było widać podczas finału podsumowuje. - Dziękuję też całemu sztabowi ZG i wszystkim, którzy z nami zagrali. Specjalne podziękowania dla człowieka o wielkim serduchu, cichemu bohaterowi 29.Finału WOŚP w ZG Prezydentowi Miasta Janusz Kubickibez którego pomocy to wszystko nie byłoby możliwe. Jeszcze raz dziękuję Wam z całego serca i widzimy się już za rok, bo gramy do końca świata i jeden dzień dłużej...

>>> Zielonogórskie aukcje allegro znajdziemy tutaj <<<

Zielonogórzanie chętnie brali udział w aukcjach WOŚP. Tradycyjnie orkiestrze pomagają znani zielonogórzanie. Prezydent Janusz Kubicki usmaży swoją popisową jajecznicę. Zwycięzca zapłacił za usługę „kucharza” 3001 zł. Za 1000 zł Wioleta Haręźlak i radny Grzegorz Hryniewicz przygotują kolację, za 1100 zł dzieckiem zaopiekuje się Agata Miedzińska, dyrektorka Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Za 1210 zł poszło morsowanie z radnymi. Do dyspozycji będą: Filip Gryko, Paweł Wysocki, Tomasz Sroczyński, Mariusz Rosik , Rafał Kasza, Robert Górski. [caption id="attachment_29873" align="alignnone" width="1800"] fot. Piotr Jędzura ŁZ[/caption] Najwyższą kwotę udało się wylicytować na  Mobilnej Scenie Otwartych Serc, przy ul. Rzeźniczaka to 10 tys. zł. Tyle zapłaci pan Janusz za obraz Marii Raszki „KOTY”. Aukcje internetowe można podejrzeć na stronie https://allegro.pl/uzytkownik/SztabZG Dla przykładu złoty plastron żużlowców Falubazu licytuje 12 osób. Aktualna cena to 1301 zł. Romantyczna weekend dla dwojga w Hotelu Grape Town obecnie to wydatek 1175 zł. Ostateczny wynik zielonogórski Sztab przedstawi za 2 tygodnie.

>>> Zielonogórskie aukcje allegro znajdziemy tutaj <<<

[Best_Wordpress_Gallery id="673" gal_title="1sztab2021"]
(rk)-WZG
       

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone