WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

Wystarczyło 30 min. Zielonogórski Sztab WOŚP złożył blisko 400 puszek [DUŻO ZDJĘĆ]

Wystarczyło 30 min. Zielonogórski Sztab WOŚP złożył blisko 400 puszek [DUŻO ZDJĘĆ] fot. Bartosz Mirosławski UM
- Jak zwykle ekspresowa i dobrze wykonana praca – mówi Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu WOŚP. W sobotę do południa sztabowcy w towarzystwie wolontariuszy składali tekturowe puszki, z którymi już 28 stycznia będą kwestowali na zielonogórskich ulicach. – To zgrana ekipa, każdy wie, co ma robić. Dopinamy finał na ostatni guzik – podkreśla Gryko. Teraz tekturowe puszki zostaną zalaminowane. – Robimy to jako jedyni w Polsce, dzięki temu puszki są odporne na zmienne warunki atmosferyczne – tłumaczy Igor Skrzyczewski, rzecznik prasowy zielonogórskiego sztabu. W zaledwie pół godziny w ratuszu złożono niemal 400 puszek.

 

W ratuszu ruch jak w ulu! – Każdy dokładnie wie, co ma robić, dlatego wystarczyło zaledwie pół godziny, aby złożyć niemal 400 tekturowych puszek – mówi Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu WOŚP.

- Zawsze składamy puszki z wyprzedzeniem, bo później nasza ekipa je wszystkie laminuje – wyjaśnia Igor Skrzyczewski, rzecznik zielonogórskiego sztabu WOŚP.

Laminowanie pomaga zabezpieczyć tekturowe puszki przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. – Pamiętam finały, podczas których zacinał śnieg z deszczem. Puszki nasiąkały wodą – wspomina Gryko.

To do tych puszek już 28 stycznia zielonogórzanie będą wrzucać datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. – Dopinamy szczegóły finału na ostatni guzik. Mamy świetne gwiazdy, ogromne wsparcie sponsorów i mnóstwo osób, które pomagają przygotować epickie wydarzenie – uśmiecha się Gryko.

Zielonogórski Sztab odwiedził także zastępca prezydenta Zielonej Góry Dariusz Lesicki z synem. - Kiedy tylko możemy, wspieramy działania zielonogórskiego sztabu i pomagamy jak możemy. Do zobaczenia na Finale w Zielonej Górze - komentuje wiceprezydent.

Na ulicę z puszkami wyjdzie 325 wolontariuszy. – Każdy otrzyma od nas specjalny pakiet, w którym oprócz podstawowego ekwipunku, będą też niespodzianki! Odbiór pakietów oraz specjalne szkolenie organizujemy dzień przed finałem, w sobotę, 27 stycznia w samo południe w Centrum Biznesu – przypomina Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu.

 

 

 

(wzg)

 

 

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone