WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

Zielonogórska zbiórka WOŚP podliczona. Padł rekord! Zebraliśmy blisko 560 tys. zł!

Zielonogórska zbiórka WOŚP podliczona. Padł rekord! Zebraliśmy blisko 560 tys. zł! fot. Piotr Jędzura
Od finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy minęły dwa miesiące. Z końcem marca Fundacja WOŚP przesłała do zielonogórskiego sztabu pełną informację dotyczącą kwoty zebranej w Zielonej Górze. Po dokładnym podliczeniu licytacji Allegro, wpłat do eSkarbonek, zbiórki na ulicach i licytacji na scenach okazało się, że zielonogórzanie zabrali 559 192,06 zł. – Zawsze z niecierpliwością czekam na te wyliczenia. Zebraliśmy grubo ponad pół milion zł. Zielonogórzanie po raz kolejny udowodnili, że na Zieloną Górę można liczyć. Dziękujemy Wam za hojność – mówi Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu WOŚP. - Już szykujemy się do kolejnego finału, będzie ogień – dodaje Igor Skrzyczewski, rzecznik zielonogórskiego sztabu.

 

Pierwsze informacje o kwocie zebranej podczas finału wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie uwzględniają m.in. wpłat do eSkarbonek i licytacji internetowych. Dlatego, aby w pełni poznać kwotę zbiórki trzeba poczekać na oficjalne dane bezpośrednio od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z końcem marca wszystkie sztaby w Polsce otrzymały precyzyjne wyliczenie i dokładną informację dotyczącą finału.

W Zielonej Górze kwestowało 281 wolontariuszy. Rozliczona kwota potwierdzona to 473 228,06 zł, natomiast suma kwot z eSkarbonek to 85 964,00 zł, co daje łącznie 559 192,06 zł.

 

- Jak zwykle stanęliście na wysokości zadania, co wcale nas to nie dziwi, bo nawet w trudnych latach covidowych byliście zwarci, gotowi i pokazywaliście wszystkim Polakom cudowną energię i Wasze ogromne zaangażowanie w pomaganie – napisał w liście od zielonogórskiego sztabu Jurek Owsiak, szef Fundacji WOŚP.

 

– Zawsze z niecierpliwością czekam na te wyliczenia. Zebraliśmy grubo ponad pół milion zł. Zielonogórzanie po raz kolejny udowodnili, że na Zieloną Górę można liczyć. Dziękujemy Wam za hojność – mówi Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu WOŚP.

 

- Już szykujemy się do kolejnego finału, będzie ogień – dodaje Igor Skrzyczewski, rzecznik zielonogórskiego sztabu.

 

 

 

 

 

(łc)

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone