WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

Zielonogórski Sztab WOŚP - Nie zebraliśmy 416 tysięcy…

Zielonogórski Sztab WOŚP - Nie zebraliśmy 416 tysięcy… fot. wośp zg
Przekazaliście na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jeszcze większą kwotę! Sztab policzył środki z puszek, eSkarbonek i licytacji na allegro. Łącznie Zielona Góra zebrała ponad 450 tysięcy złotych!

 

Każdemu zdarzają się pomyłki. A ta jest wyjątkowo sympatyczna, bo okazuje się, że zielonogórzanie otworzyli swoje portfele jeszcze szerzej, niż na początku zakładano.

 

- W wiadomości z ostateczną kwotą, którą podaliśmy ostatnio, policzyliśmy tylko kwoty z puszek i eSkarbonek. Umknęło nam allegro – uśmiecha się Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu. Okazuje się zatem, że wcale nie uzbieraliśmy 416 305, 35 zł, ale o 34 tysięcy więcej. I przekroczyliśmy kwotę 450 tysięcy złotych!

Zielonogórzanie wrzucili do puszek, wpłacili do eSkarbonek i wylicytowali aukcje łącznie za 450 337, 88 zł. Członkowie sztabu śmieją się, że lepiej od liczenia, idzie im przygotowywanie finałów Orkiestry. Mogą więc już szykować się do następnego, bo tegoroczny został oficjalnie zakończony i podliczony. W roku 2022 znowu padł rekord. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała aż 224 376 706, 35 zł! Kwota ta zostanie przekazana na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Teraz, po zakończeniu działań związanych z finałem, Fundacja WOŚP zaczyna przygotowania 28. Pol’and’Rock Festival, który odbędzie się 4-6 sierpnia na lotnisku Czaplinek-Broczyno, w województwie zachodniopomorskim.

Znamy też datę 31. Finału WOŚP. Odbędzie się 29 stycznia 2023 r.

 

sztab wośp zg

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone