Wielki jubileusz Miejskiego Przedszkola nr 18 - to już 55 lat! [DUŻO ZDJĘĆ]

Wielki jubileusz Miejskiego Przedszkola nr 18 - to już 55 lat! [DUŻO ZDJĘĆ] fot. Bartosz Mirosławski
Dzisiaj (14.05), w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, świętowali nauczyciele, rodzice i dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 18 „Czekoladowe Przedszkole”. Okazja była zacna – 55. rocznica powstania szanowanej i lubianej placówki. Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych wręczyła medale i dyplomy zasłużonym nauczycielom przedszkolnym.

 

Uroczystość miała wyjątkową oprawę. Nie zabrakło występów artystycznych dzieci i deklamowania wierszy przez rodziców.

Miłość do dzieci

- Jestem dumna i wzruszona. Słowo jubileusz kojarzy nam się przede wszystkim z historią, wspomnieniami, nostalgią i tęsknotą - mówiła Anna Skrzypczak-Mamet, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 18 w Zielonej Górze. – Gdy myślę o moim przedszkolu, które jest daleko stąd, to przypominam sobie panią Danusię, z którą w sześciolatkach, jako ostatnia wychodziłam z przedszkola. Domyślacie się, jak musieli mnie wtedy lubić – żartowała pani dyrektor. – Pamiętam jak panie zajmujące się pomocą dydaktyczną przygotowywały piękne dekoracje z kapsli po mleku i panią z kuchni, którą nazywała mnie mały Wojtek, tylko dlatego, że mieszkała koło mojego taty. To było dawno, ale dzieci pamiętają emocjami. Gdy myślę o przedszkolu to też dobrze pamiętam, jak poprzednia pani dyrektor z wielkim zaangażowaniem i czułością oprowadzała mnie po przedszkolu. I oczywiście poczęstowała czekoladą, w końcu to Czekoladowe Przedszkole. Miłość do dzieci i ogromne zaangażowanie pozwoliło nam się przenieść z ul. Jana Kolna na Moniuszki. Pierwsze zebrania z rodzicami robiliśmy jeszcze na placu budowy – wspominała A. Skrzypczak-Mamet, dziękując też rodzicom.

Wioleta Hareźlak sama była absolwentką przedszkola. Dyrekcja zrobiła jej małą niespodziankę, pokazując zdjęcia małej dziewczynki. – Tą dziewczynką jestem ja, znajdźcie trzy różnice na zdjęciu obecnym i dawnym – żartowała W. Haręźlak i dodała - 55 lat przedszkola to ogromna historia i mnóstwo ludzi, którzy je tworzyli. Wychowanie przedszkolne jest ważne, bo na nim buduje się przyszłość naszych dzieci. Wspomnę moje panie z przedszkola z ul. Jana z Kolna. Obok niego był zakład Zgrzeblarki, gdzie pracował mój tata. Pamiętam panią z bardzo długim warkoczem i to, że tata musiał mieć dla mnie zawsze drugą parę ubrań.

W. Hareźlak w imieniu prezydenta Janusza Kubickiego wręczyła medale za osiągnięcia mające znaczenie dla Miasta Zielona Góra : Złoty otrzymała Ewa Owczarska-Lesińska, długoletnia dyrektor „18”, Srebrne Medale: Grażyna Krzywicka, Małgorzata Niemyt i Anna Skrzypczak-Mamet.

Nagrody Prezydenta Janusza Kubickiego z okazji jubileuszu otrzymały: Patrycja Regus, Małgorzata Adamska i Anna Skrzypczak-Mamet.

Szczęśliwy chłopak

Radę Rodziców reprezentował Robert Prostak – Mam syna Antka, ma 5 lat. Czekoladowe Przedszkole to jedna z najlepszych rzeczy, jaka mu się przydarzyła w życiu – przekonywał pan Robert. – Chodził do prywatnych żłobków i przedszkoli i strasznie się „darł”. Znajoma poradziła, oddaj go do państwowego przedszkola, da sobie radę, to jest szkoła życia. Miała rację. Antek jest dzisiaj szczęśliwym chłopakiem.

Na jubileuszu była obecna Katarzyna Pernal-Wyderkiewicz, lubuska wicekurator oświaty.

Miejskie Przedszkole nr 18 mieściło się przy ul. Jana z Kolna, obecnie ma większą siedzibę przy ul. Moniuszki 19 i 11 grup przedszkolnych. Na terenie placówki jest duże boisko, plac zabaw i ogródek. Przedszkole dysponuje m.in. salą terapii zaburzeń sensorycznych.

 

 

rk
maj 27, 2022

W niedzielę spacer z Czerwieńska do Zielonej Góry

Zielonogórski oddział PTTK ma sprawdzony sposób na dobry weekend –…
maj 27, 2022

Spacery po „Ogniku” to HIT. Zielona Góra z najwyższą frekwencją w kraju

Strażacy prowadzą zajęcia edukacyjne dla młodszych i nieco starszych i…
maj 26, 2022

Warsztaty Małego Ogrodnika w Ogrodzie Botanicznym

Dzieciaki sięgną po rękawiczki, łopatki i konewki. 4. czerwca w…
maj 26, 2022

Wycinali katalizatory na zielonogórskim osiedlu - zatrzymani na robocie!

Dzięki czujności mężczyzny – mieszkańca jednego z zielonogórskich osiedli –…
maj 25, 2022

Filip Czeszyk: Jędrzychów zyska kompleks sportowo-rekreacyjny. Mam zapewnienie prezydenta

- Chcę uspokoić mieszkanki i mieszkańców Jędrzychowa. Jestem po rozmowach…

Pracownicy i przyjaciele oświaty rywalizowali na boisku - Beach volleyball 2022 [ZDJĘCIA]

- Poziom sportowy jest wysoki, ale to dobra zabawa z nutą rywalizacji – mówi nauczyciel…

Dzień Dziecka - imprezy startują już w ten weekend! [ROZPISKA IMPREZ]

Dzień Dziecka jak z bajki szykuje się 5 czerwca na deptaku. Imprezy dla najmłodszych odbędą…

Zielonogórska Masa Krytyczna - Przejazd przez miasto!

Miłośnicy jednośladów! W piątek, 3 czerwca o godz. 19.00 z Placu Bohaterów rusza Masa Krytyczna,…

Kubicki do dziennikarzy gazety: Gratuluję standardu. Super, pokazaliście swoją prawdziwą twarz...

Szmata, wesz, padalec, szmaciarz, podlec, żmija, świnia, szubrawiec, kawał drania, łachudra, skunks, łajdak, zgniłek, kreatura,…

Autobusy ominą wiadukt [MAPKI]

Miejski Zakład Komunikacji informuje, że od 30 maja aż do odwołania nie będzie możliwy przejazd…

Sala Szeptów - piwnica winiarska bardzo się zmieniła

Dzisiaj zajrzałem do Sali Szeptów, czyli piwnicy winiarskiej przy ul. Sowińskiego. To jedna z większych…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.