Dzieciaki Wybieraki. Już w niedzielę maluchy wybiorą zabawki do mini-zoo [ZDJĘCIA / FILM]

Dzieciaki Wybieraki. Już w niedzielę maluchy wybiorą zabawki do mini-zoo [ZDJĘCIA / FILM] fot. Piotr Jędzura
W niedzielę, 25 września, Ogród Botaniczny w Zielonej Górze zaprasza rodziny z dziećmi na godz. 12.00 na oryginalną imprezę pn. Dzieciaki Wybieraki. Nie dość, że na maluchy czeka dobra zabawa, na rodziców relaks to jeszcze przy okazji zostaną wybrane nowe atrakcje do modernizowanego mini-zoo!

 

 

 

 

 

- Serdecznie zachęcam mieszkańców do udziału, szczególnie że po raz pierwszy w historii Zielonej Góry to najmłodsi zielonogórzanie sami wybiorą nowe zabawki do Ogrodu Botanicznego – przekonuje Klaudia Baranowska z zielonogórskiego magistratu. Jak będzie to wyglądało w praktyce?

- Mamy dla dzieci przygotowane osiem wzorcowych elementów do wyboru. To jest m.in. kilkunastometrowy interaktywny krokodyl, wodny plac zabaw, krzywe domki, bujaki czy też tunel ze zjeżdżalnią. Każde z dzieci będzie mogło wskazać trzy takie elementy – wyjaśnia Paulina Bogucka, społeczniczka, która zaangażowała się w projekt.

Okazuje się, że do namiotu, gdzie dzieci będą głosować dorośli wstępu mieć nie będą! – Każdy z maluchów otrzyma trzy naklejki, które najmłodsi będą naklejać na planszy z wizerunkiem danej atrakcji. Dodatkowo już po głosowaniu, każde dziecko otrzyma nagrodę, specjalny okolicznościowy order – twierdzi Emilia Kondrad, działaczka społeczna.

 

 

Organizatorzy Dzieciaków Wybieraków podkreślają, że nie będzie to 15- minutowa impreza. Na miejscu na uczestników czeka trzygodzinny program, w trakcie którego odbędą się gry i animacje dla dzieci. Z kolei dorośli będą mogli odpocząć na leżaczkach w strefie chillout’u.

Samo głosowanie na zabawki to jedno, ale później czeka nas faza realizacyjna inwestycji, za którą odpowiada Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. – Wyniki zostaną przedstawione projektantowi i na tej podstawie ten zdecyduje o formie, w jakiej całość zostanie wykonana. W budżecie mamy zapisane na ten cel ok. 800 tys. zł i będziemy starali się wykonać, jak największą liczbę zabawek, które zmieszczą się w tej kwocie – podkreśla radny Paweł Wysocki, który opiekuje się Ogrodem Botanicznym.

Radny wskazuje przy tym, że Ogród bardzo pozytywnie się zmienia w ostatnim czasie. – To miejsce dla wszystkich zielonogórzan, starszych i młodszych. Dlatego organizujemy tutaj kolejne imprezy a miasto przeprowadza kolejne inwestycje - niedawno powstała mini-tężnia, modernizujemy Ptasi Azyl, mini-zoo, a wcześniej stworzyliśmy fajną strefę malucha – wskazuje P. Wysocki. - Ta polityka przynosi skutek, bowiem zielonogórski Ogród Botaniczny, co roku sprzedaje ok. 100 tys. biletów – dodaje.

 

 

 

md
październik 06, 2022

75-lat Biblioteki "NORWIDA" - Prezydent uhonorował bibliotekarzy [ZDJĘCIA / VIDEO]

W tym roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana…
październik 06, 2022

Zderzenie osobówki z motocyklistą - Kto nie ustąpił pierwszeństwa? [FILM]

W środę (5 października) w Zielonej Górze doszło do dwóch…
październik 06, 2022

R. Górski: Zainteresowanie szczepieniami na COVID-19 jest spore

Jak wygląda zainteresowanie szczepieniami przeciwko COVID-19 w Zielonej Górze? To…
październik 06, 2022

Zbieraj kasztany i pomóż dzielnemu Olafowi

Olaf urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową otwartą, wodogłowiem oraz niedowładem…
październik 05, 2022

Bociany z UZ doleciały już do Czadu oraz Sudanu. Mają GPS

W sierpniu młode bociany z naszego regionu wyruszyły w kierunku…

Jak i gdzie w Zielonej Górze zdobyć tabletki w przypadku awarii elektrowni w Ukrainie? [LISTA…

Zielona Góra jest przygotowana do dystrybucji tabletek jodku potasu w przypadku potencjalnego zagrożenia radiacyjnego. Odpowiednia…

Zielonogórscy seniorzy świętują - Tak było w Palmiarni! [ZDJĘCIA / FILM]

Zamiast siedzenia przed telewizorem wolą wypić kawę w gronie znajomych, porozmawiać czy… wybrać się na…

Czy zapłacimy więcej za śmieci? Sikora: Kalkulujemy, nie chcemy obciążać mieszkańców

- Dzisiaj wszystko liczy się w milionach, a ja muszę szukać pieniędzy, żeby nie obciążać…

Zdemolowana toaleta na Placu Teatralnym - Ktoś zapomniał do czego służy klamka?

Jak sądzicie czy monitoringi musi być wszędzie? Wychodzi na to, że tak, nie ma innego…

W Przylepie studenci spełniają swoje marzenia o lotnictwie [VIDEO]

Czym się zajmują działacze Akademickiego Koła Lotniczego UZ? Odpowiedź, między innymi na to pytanie, znajdziecie…

Tylko gadają, krytykują, nie robią nic i ustawiają się w kolejce po kasę!

Prezydent miasta Janusz Kubicki nie przebierał w słowach oceniając pracę zielonogórskich radnych Platformy Obywatelskiej na…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.