UWAGA! Marszałek Elżbieta Polak buduje mur pasywny pomiędzy urzędami! [ZDJĘCIA]

UWAGA! Marszałek Elżbieta Polak buduje mur pasywny pomiędzy urzędami! [ZDJĘCIA] fot. wzg / Youtube Województwa Lubuskiego
Marszałek Elżbieta Polak ma tęczowy chodnik, a teraz będzie mieć mur. Pasywny, pokryty panelami fotowoltaicznymi - Gdyby ten mur był wyższy o pół metra, to zasłoniłby okno mojego gabinetu. Może o to im chodzi? - komentuje z uśmiechem Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Budowa ruszyła! Zobacz zdjęcia!

 

Staraliśmy się wyprowadzić Was w pole Prima Aprilisowym żartem. Jak się okazało nie było to takie łatwe, choć kilku z Was przyznało, że dało się nabrać. 😜😜😜

 

Przy ul. Podgórnej zaparkował ciężki sprzęt, który jak informuje wykonawca, posłuży do budowy zapory od Ronda 11 Listopada do budynku NFZ i w przeciwną stronę do siedziby Starostwa Powiatowego.

- Będzie wysoki na 2,5 metra i długi na ponad 27 m – wylicza Adam Nowak, operator koparki. - Po co urząd marszałkowski robi takie rzeczy – pytają ze zdziwieniem zielonogórzanie.

- A za murem będzie straszył Duszek Lubuszek – dodają i śmieją się, że z pewnością poseł Mejza załatwił na to wagony pieniędzy.

Petenci urzędu marszałkowskiego pytają o ciężki sprzęt i utrudnienia w ruchu przy ul. Podgórnej. Nie chodzi o prace ZWiK w ciągu jezdni, ale ogromną koparkę, która stanęła tuż obok wejścia do urzędu marszałkowskiego. Sprawdziliśmy! Jak tłumaczy operator tego sprzętu Adam Nowak, urząd marszałkowski, będzie realizował przed budynkiem nową inwestycję, będzie to mur – pasywny, pokryty fotowoltaiką. Ma to być nawiązanie do powstającego w Nowym Kisielinie tzw. „pałacu marszałkowskiego”

 

Skąd taki pomysł? Pytamy spotkanego przed urzędem marszałkowskim posła Waldemara Sługockiego.

 

Nie pamiętam - Waldemar Sługocki

 

- Nasza firma, wcześniej wykonała w tym miejscu niewielkie zadanie, mianowicie namalowaliśmy tęczę na chodniku, Teraz zajmiemy się budową muru. Będzie wysoki na 2,5 metra i długi na ponad 27 m– wylicza Adam Nowak, operator koparki. Nie wiemy czy będzie tęczowy, ale z pewnością betonowy, z panelami słonecznymi – dodaje.

 

Zapytaliśmy mieszkańców co sądzą na ten temat. Ta informacja zszokowała zielonogórzan.

 

- Słyszałam o pałacu marszałkowskim i już to wydawał mi się bardzo dziwny pomysł, ale kto bogatemu zabroni – mówi Pani Anna.

- Głupota! Za robotę niech się wezmą! Młodzi z województwa uciekają, murem ich nie zatrzymają – komentuje z przekąsem pan Marek.

- Pałac marszałkowski musi mieć mury obronne, a najlepiej żeby za murami straszył Duszek Lubuszek ze swoją świtą rodem z kabaretu – mówi Pan Sławek.

 

O budowę pasywnego muru przed urzędem marszałkowskim zapytaliśmy prezydenta Zielonej Góry. Janusz Kubicki, z okien swojego gabinetu widzi m.in. gmach urzędu marszałkowskiego. Teraz ten widok przysłoni mur.

 

- To nie jest moja inwestycja, nikt nas o tym nie informował. Dziwię się, że po takiej krytyce pod adresem pałacu marszałkowskiego, urzędnicy zdecydowali się na kolejną taką zagrywkę, czyli pasywny mur. Gdyby ten mur był wyższy o pół metra, to zasłoniłby okno mojego gabinetu. Może o to im chodzi? - komentuje z uśmiechem Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

 

Więcej na temat samej konstrukcji i idei budowy muru w sercu miasta dowiemy się w najbliższych dniach. Marszałkowskie media (a jest ich sporo) będą trąbić o tym pomyśle. Do tematu będziemy wracać.

 

 

wzg
luty 29, 2024

Zaprosili psiaki na plakaty wyborcze. „Może znajdą nowy dom”

- Pewnie wielu z Was ma dosyć gęb polityków na…
luty 29, 2024

Z. Binek: W Chynowie wspólnie wybieramy cel! Jesteśmy zgrani!

- W Chynowie mamy długookresową strategię budowy dróg – mówi…
luty 29, 2024

Światowy Zlot Śmigłowców w Zielonej Górze! Ma się pojawić ponad 100 maszyn!

Zobaczymy je na niebie i z całkiem bliska, bo wszystkie…
luty 29, 2024

Zielonogórskie Wodociągi piąte w kraju!

Piąte miejsce zajęły Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja w Ogólnopolskim Rankingu…
luty 28, 2024

Chwila nieuwagi i trzy rozbite samochody

Trzy uszkodzone pojazdy i jedna osoba zabrana na badania do…

T. Sroczyński: Budowanie lokalnych więzi jest przyszłością [ROZMOWA]

W dzielnicy Nowe Miasto znają go wszyscy. Nic dziwnego, Tomasz Sroczyński, radny i nauczyciel, od…

J.Kubicki ogłosił start w wyborach! Zobacz jak było na konwencji! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Dzisiaj w Palmiarni prezydent Janusz Kubicki zapowiedział, że będzie ubiegał się o kolejną, piątą kadencję.…

Intermarche wraca do Zielonej Góry

7 marca przy Szosie Kisielińskiej ponownie zostanie otwarty market pod szyldem Intermarche. Będzie to pierwszy…

Maluchu, czas do żłobka!

Startuje nabór do miejskich żłobków na kolejny rok szkolny. Rekrutacja rozpocznie się już w najbliższych…

W środę spotkajmy się w Leśnej Osadzie - Finał akcji Eko Choinka! [PROGRAM]

Na starówce, w ramach VII edycji poświątecznej akcji Ekochoinka, odbędzie się kolejne działanie proekologiczne. Leśna…

Pierwsze oznaki wiosny w Parku Tysiąclecia [ZDJĘCIA]

Poczuliśmy w powietrzu wiosnę i przyroda również. Swoją gotowość oznajmiły rośliny w parku Tysiąclecia. Pączki…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.