Niespodzianka dla maluchów! Zabawki z Ogrodu Botanicznego trafią do miejskich przedszkoli [ZDJĘCIA / VIDEO]

Niespodzianka dla maluchów! Zabawki z Ogrodu Botanicznego trafią do miejskich przedszkoli [ZDJĘCIA / VIDEO] fot. Piotr Jędzura
„Bajkowa zagroda” przy minizoo w Ogrodzie Botanicznym czeka na piękne nowe atrakcje i zabawki, które pojawią się w tym roku. - Obecne wciąż jednak cieszę się popularnością, szkoda, aby się zmarnowały. Dlatego przygotowaliśmy specjalny konkurs dla publicznych przedszkoli – twierdzi radny Paweł Wysocki z Zielona Razem.

 

 

 

Obecnie w „Bajkowej zagrodzie” znajduje się ok. 25 dużych atrakcji, m.in. karoca z dyni, łabędziowe ławeczki, ale też postaci jak królewna Śnieżka czy też kot w butach.

– Wkrótce cały ten teren przejdzie modernizację, pojawią się nowe atrakcje dla dzieci, dlatego te zabawki będą musiały stąd zniknąć. Nie chcemy jednak dawać ich na przemiał, powstała więc fajna koncepcja, aby dzieciaki wciąż mogły się z nich cieszyć – tłumaczy radny Wysocki. Na czym dokładnie polega cały pomysł?

- Przygotowaliśmy konkurs na rozdanie tych zabawek pomiędzy zielonogórskimi przedszkolami – tłumaczy Paulina Bogucka, społeczniczka, która przyłączyła się do inicjatywy. I kontynuuje: - Każda placówka, która się do nas zgłosi otrzyma za zadanie zbudować krokodyla z materiałów do recyklingu. Taki krokodyl powinien mieć wielkość od jednego do maksymalnie dwóch metrów. Wszystkie przygotowane w ten sposób zwierzaki zostaną przedstawione na zdjęciach na Facebooku i poddane pod głosowanie mieszkańców – tłumaczy P. Bogucka.

Będzie to kluczowe do określenia, gdzie powędruje dane zabawki. – Placówka z największą liczbą głosów będzie mogła, jako pierwsza wybrać, jaka atrakcja ma do nich trafić. W ten sposób po kolei przejdziemy przez wszystkie miejsca rozdając zabawki – mówi Emilia Kondrad, działaczka społeczna. Co warto podkreślić, zanim zabawki trafią do przedszkoli zostaną dodatkowo odnowione i naprawione przez ich producenta, firmę Fiberglass z Nowej Soli.

Dlaczego tematem konkursu jest krokodyl? – Cała nasza inicjatywa jest niejako kontynuacją „Dzieciaków wybieraków”, czyli zabawy, w ramach, której wybrano nowe atrakcje do Ogrodu Botanicznego – wyjaśnia z uśmiechem Klaudia Baranowska, która wspiera zmiany przy minizoo. - Ta akcja cieszyła się dużą popularnością wśród najmłodszych mieszkańców. I to właśnie oni uznali, że najfajniejszą zabawką, jaką chcieliby otrzymać jest wielki interaktywny krokodyl. Myślę, że obecna akcja to też świetna niespodzianka dla naszych maluchów!

Przedszkola chętne do udziału w zabawie mogą zgłaszać swój udział do Ogrodu Botanicznego. Wszystkie informacje znajdą się również na fanpage’ placówki na Facebooku.

 

fot. Piotr Jędzura 

 

md
grudzień 11, 2023

Uwaga, zabraknie prądu w Zielonej Górze i okolicach!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
grudzień 08, 2023

Poznaj ich ograniczenia, by wiedzieć jak pomóc

Na Uniwersytecie Zielonogórskim świętowano Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Z…
grudzień 08, 2023

Marzy mi się zielonogórskie wino mikołajkowe

- Może uda się wprowadzić taki produkt w przyszłym roku,…
grudzień 08, 2023

W niedzielę wędrówka po Zielonej Górze

Zielonogórski oddział PTTK organizuje w niedzielę (10.12) kolejny spacer w…
grudzień 08, 2023

Winowajcą jest kraken

Do chorego w szpitalu idź zdrowy, w maseczce i sam.…

Seniorzy w Baśniowym Zatoniu. Nowe Porozumienie Paradyskie. Zielonogórski sztab WOŚP z wizytą u Jurka Owsiaka

Miniony tydzień przyniósł wiele ciekawych newsów i wydarzeń. Podsumowanie zaczynamy od wizyty w Zatoniu, gdzie…

CRS na święta - Jak będzie otwarty basen?

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze poinformował, jak w ostatnich dniach roku, zwłaszcza…

Seniorzy licznie odwiedzili Zatonie [ZDJĘCIA]

„Baśniowe Zatonie” – świąteczna iluminacja w Parku Książęcym, wciąż przyciąga ludzi. Na sobotę prezydent Janusz…

Śnieg i światło [FELIETON]

W niedzielny wieczór na schodach spotkałem sąsiadkę: - Widział pan, jak pięknie wygląda rynek? -…

Zmiany na zielonogórskich skrzyżowaniach. Ściąga dla kierowców

Zielonogórscy kierowcy pytają o inteligentne światła, dlatego przygotowaliśmy ściągę. Wyruszyliśmy w trasę wokół śródmieścia: dworzec…

Drzewko na święta. Miasto rozda choinki

Urząd miasta wspólnie z ZGK kolejny raz przygotował dla mieszkańców prezent na Boże Narodzenie -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.