Niespodzianka dla maluchów! Zabawki z Ogrodu Botanicznego trafią do miejskich przedszkoli [ZDJĘCIA / VIDEO]

Niespodzianka dla maluchów! Zabawki z Ogrodu Botanicznego trafią do miejskich przedszkoli [ZDJĘCIA / VIDEO] fot. Piotr Jędzura
„Bajkowa zagroda” przy minizoo w Ogrodzie Botanicznym czeka na piękne nowe atrakcje i zabawki, które pojawią się w tym roku. - Obecne wciąż jednak cieszę się popularnością, szkoda, aby się zmarnowały. Dlatego przygotowaliśmy specjalny konkurs dla publicznych przedszkoli – twierdzi radny Paweł Wysocki z Zielona Razem.

 

 

 

Obecnie w „Bajkowej zagrodzie” znajduje się ok. 25 dużych atrakcji, m.in. karoca z dyni, łabędziowe ławeczki, ale też postaci jak królewna Śnieżka czy też kot w butach.

– Wkrótce cały ten teren przejdzie modernizację, pojawią się nowe atrakcje dla dzieci, dlatego te zabawki będą musiały stąd zniknąć. Nie chcemy jednak dawać ich na przemiał, powstała więc fajna koncepcja, aby dzieciaki wciąż mogły się z nich cieszyć – tłumaczy radny Wysocki. Na czym dokładnie polega cały pomysł?

- Przygotowaliśmy konkurs na rozdanie tych zabawek pomiędzy zielonogórskimi przedszkolami – tłumaczy Paulina Bogucka, społeczniczka, która przyłączyła się do inicjatywy. I kontynuuje: - Każda placówka, która się do nas zgłosi otrzyma za zadanie zbudować krokodyla z materiałów do recyklingu. Taki krokodyl powinien mieć wielkość od jednego do maksymalnie dwóch metrów. Wszystkie przygotowane w ten sposób zwierzaki zostaną przedstawione na zdjęciach na Facebooku i poddane pod głosowanie mieszkańców – tłumaczy P. Bogucka.

Będzie to kluczowe do określenia, gdzie powędruje dane zabawki. – Placówka z największą liczbą głosów będzie mogła, jako pierwsza wybrać, jaka atrakcja ma do nich trafić. W ten sposób po kolei przejdziemy przez wszystkie miejsca rozdając zabawki – mówi Emilia Kondrad, działaczka społeczna. Co warto podkreślić, zanim zabawki trafią do przedszkoli zostaną dodatkowo odnowione i naprawione przez ich producenta, firmę Fiberglass z Nowej Soli.

Dlaczego tematem konkursu jest krokodyl? – Cała nasza inicjatywa jest niejako kontynuacją „Dzieciaków wybieraków”, czyli zabawy, w ramach, której wybrano nowe atrakcje do Ogrodu Botanicznego – wyjaśnia z uśmiechem Klaudia Baranowska, która wspiera zmiany przy minizoo. - Ta akcja cieszyła się dużą popularnością wśród najmłodszych mieszkańców. I to właśnie oni uznali, że najfajniejszą zabawką, jaką chcieliby otrzymać jest wielki interaktywny krokodyl. Myślę, że obecna akcja to też świetna niespodzianka dla naszych maluchów!

Przedszkola chętne do udziału w zabawie mogą zgłaszać swój udział do Ogrodu Botanicznego. Wszystkie informacje znajdą się również na fanpage’ placówki na Facebooku.

 

fot. Piotr Jędzura 

 

md
czerwiec 09, 2023

Trwa walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Można już kręcić kilometry dla Zielonej Góry. Przypomnijmy – nasze…
czerwiec 09, 2023

W niedzielę spacer do Górzykowa i spotkanie z papugami

 Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (11.06), na kolejną wycieczkę…
czerwiec 09, 2023

Rocznicowy mural na murach aresztu

Mur aresztu przy ul. Łużyckiej opanują winiarze, książęta, przemysłowcy i…
czerwiec 09, 2023

Jarmark Winobraniowy 2023 [MAPKA / REGULAMIN / CENNIK]

Centrum Biznesu Sp. z o.o., jako organizator po raz kolejny …
czerwiec 09, 2023

Flamenco dla chorego Bartka

W piątek, 9 czerwca, o 19.30 w Piekarni Cichej Kobiety…

Krzysztof Rutkowski w restauracji Casa Mia w Zielonej Górze. Co tam robił? (ZDJĘCIA)

W piątek, 9 czerwca, Krzysztof Rutkowski pojawił się w restauracji Casa Mia Zielonej Górze. Tym…

Strażacka i łowiecka brać świętują [FELIETON]

W miniony weekend dwie duże społeczne organizacje świętowały stulecie: Polski Związek Łowiecki i Związek Ochotniczych…

As w rękawie i nasz miejski, oryginalny skarb [ZDJĘCIA]

Jeszcze tam nie byliście? To wciąż macie szansę! Możecie wybrać się na nietypowe i bardzo…

Przetarg rozstrzygnięty. Czas budować schronisko

Czworonożni mieszkańcy schroniska dla bezdomnych zwierząt wkrótce będą mieć nowy, piękny dom. Koszt inwestycji jest…

Wszyscy kręcimy dla Zielonej Góry. Stuknęło nam 100 tys. kilometrów!

Dla Zielonej Góry kręcą młodsi i starsi. Rowerzyści mkną przez miasto i nabijają cenne kilometry…

Wieńce wiszą na zielonogórskim ratuszu! Czas zejść do piwnic winiarskich! [ZDJĘCIA]

W środę rano przed ratuszem pojawili się alpiniści z zielonogórskiej firmy Alpinex. Zadanie mieli jasne:…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.