Dmuchanie na zimne i pełen luz [FELIETON]

Dmuchanie na zimne i pełen luz [FELIETON] fot. pixabay/wzg
Hitem ostatnich dni starego roku była rezygnacja trenera Paulo Sousy. Ponieważ w tej sprawie powiedziano już prawie wszystko, nie ma sensu dalej wspominać o tym, jakie bezeceństwo zrobił nam Portugalczyk, jak porzucił nas w przededniu baraży, zresztą pewnie już coś knuł, nie wystawiając w meczu z Węgrami Roberta Lewandowskiego. Też się strasznie wkurzyłem, ale ten numer jaki wyciął pokazuje, w jakim poważaniu jest polski futbol w Europie i na świecie. Wyobrażacie sobie, że jakiś trener w podobny sposób rozstałby się z reprezentacją Niemiec, Anglii czy Włoch?

 

A tak na marginesie, mój niesmak budziło to, jakimi epitetami obrzucali Sousę nie zwykli internauci, ale ludzie znani, którzy jak ognia powinni unikać przeginania. Pewien znany komentator nazwał dziś wrażego, a jeszcze przed trzema tygodniami traktowanego z estymą, Sousę ,,Siwym bajerantem”. Nie wiem jak wam, ale mnie nie pasuje przy ocenianiu kogokolwiek chwytanie się jego wyglądu. Gdyby na przykład Sousa miał o 20 centymetrów mniej, nasz komentator nazwałby go ,,Maluchem” albo „Mikrusem”? Kiepskie to, szczególnie w wykonaniu kogoś, kto powinien dbać o poziom języka.

Oczywiście jak każdy fan futbolu mam swój pomysł na to, kto powinien zostać szkoleniowcem. Uważam, że nie ma sensu szukać kogoś na mecz z Rosją albo jak wygramy - na kolejny oraz sięgać po kogoś, kto już z kadrą pracował. To mógłby być ktoś z zagranicy, jakiś znany były zawodnik, a dziś na dorobku jako szkoleniowiec. Trzeba byłoby jednak postawić mu warunki, żeby jednak był dłużej w Polsce, a nie wpadał tylko, kiedy jest zgrupowanie i zmusić go do oglądania naszej ekstraklasy, choć to rzeczywiście czasem może być męczarnią...

Powiem szczerze, że przed meczem Enei Zastalu BC z Anwilem Włocławek, w gronie dziennikarzy słysząc, że po spotkaniu we Wrocławiu pojawił się wirus, a dwóch naszych zawodników ma jego typowe objawy, przewidzieliśmy taki scenariusz. Czyli zagraliśmy osłabieni, a na drugi dzień tego wstręciucha znaleziono już u czterech zawodników. Teraz pytanie, ilu graczy z Włocławka po tym meczu będzie pozytywnych? Nie potrafię tego zrozumieć, dlaczego Śląsk przełożył mecz ze Stalą Ostrów, mając jednego zawodnika zakażonego i drugiego, u którego było takie podejrzenie, a u nas nikt nie zrobił testu dwóm zawodnikom mającym w przeddzień spotkania typowe objawy? Nie przekonuje mnie, że był Nowy Rok, bo było to do załatwienia. Jeśli obaj byliby negatywni, a ich słabość wynikałaby z czego innego, to gramy, jeśli pozytywni - trzeba mecz przełożyć. Wcale nie chodzi mi o porażkę, bo to było fajne spotkanie, w którym walczyliśmy do końca i zasługujemy tylko na brawa. Chodzi o to, że w środku pandemii trzeba reagować na każdy sygnał, a nie czekać.

Jest też inna sprawa. Pół poprzedniego sezonu zespoły grały bez publiczności, a PLK wymyśliła finałową bańkę w Ostrowie, mimo iż wówczas, w maju, pandemia osłabła i nikt nie myślał o kolejnym wariancie, takim jak ten cholerny omikron. Wtedy wszyscy dmuchali na zimne, a kibice męczyli się nie mogąc iść na mecz. Teraz wszystko poszło w drugą stronę, Niby są zalecenia, nakazany dystans, maseczki itd., ale nikt tego nie egzekwuje! Z przerażeniem patrzyłem na Halę Stulecia, gdzie na cztery tysiące widzów wszyscy byli ściśnięci, a maski mieli nieliczni. Niedzielny mecz z Anwilem obejrzało w naszej hali CRS 2700 ludzi. Policzyłem. Maski miało około stu osób! Skoro nikt na to nie reaguje, począwszy od PLK, przez organizatorów spotkań, skończywszy na kibicach, to kto wie czy niedługo znów nie będziemy narzekać na zamknięte hale...

 

Andrzej Flügel
marzec 31, 2023

Praca u podstaw, by przerwać ten marazm

in Sport

by user3

To chyba jedna z najbardziej nieodwzajemnianych sportowych miłości w naszym…
marzec 31, 2023

12 wspaniałych lat z Gwardią

in Sport

by user1

Na emeryturę odchodzi prezes Gwardii Jerzy Karwecki. W czasie 12…
marzec 31, 2023

Weekend Kibica - Nasi do boju!

in Sport

by user1

Mecz koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej, a może rugby? Gdziekolwiek…
marzec 30, 2023

Talent o wielkim sercu - Najmłodszy zawodnik Falubazu ma 12 lat! [ZDJĘCIA]

in Sport

by user1

Julian Wronecki to najmłodszy licencjonowany zawodnik drużyny Falubazu. W tym…
marzec 30, 2023

Lechia na Stilon w różowych strojach!

in Sport

by user1

Lechia Zielona Góra szykuje się na niedzielne spotkanie z rezerwami…

Jarosław Hampel wygrywa "Mistrzostwa Piotra Protasiewicza" [VIDEO]

PePe dziękujemy - w sobotę cały zielonogórski stadion wypełnił się tym okrzykiem. "Mistrzostwa Piotra Protasiewicza"…

Zostaje już tylko polska liga

Enea Zastal BC Zielona Góra zakończył udział w rozgrywkach European North Basketball League. Podopieczni Olivera…

J.Kubicki: #muremzaPePe! O co chodzi?

 - Jak kogoś musi boleć, że tak wspaniały człowiek jak PePe chce i angażuje się…

Wujek dobra rada [FELIETON]

W rozmowach z kolegami, fanami żużla, często śmiałem się z przekładania meczów na przykład z…

Trzeba zejść na ziemię... [FELIETON]

Bolesne było zmierzenie się z trzecioligową rzeczywistością. Po radosnym oczekiwaniu, wielkiej batalii, żeby mecz z…

Brawo! Jesteśmy trzecią drużyną w kraju!

Aldemed SKM Zastal Zielona Góra w kategorii do lat 19 gra jak z nut. Pisaliśmy…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.