Dmuchanie na zimne i pełen luz [FELIETON]

Dmuchanie na zimne i pełen luz [FELIETON] fot. pixabay/wzg
Hitem ostatnich dni starego roku była rezygnacja trenera Paulo Sousy. Ponieważ w tej sprawie powiedziano już prawie wszystko, nie ma sensu dalej wspominać o tym, jakie bezeceństwo zrobił nam Portugalczyk, jak porzucił nas w przededniu baraży, zresztą pewnie już coś knuł, nie wystawiając w meczu z Węgrami Roberta Lewandowskiego. Też się strasznie wkurzyłem, ale ten numer jaki wyciął pokazuje, w jakim poważaniu jest polski futbol w Europie i na świecie. Wyobrażacie sobie, że jakiś trener w podobny sposób rozstałby się z reprezentacją Niemiec, Anglii czy Włoch?

 

A tak na marginesie, mój niesmak budziło to, jakimi epitetami obrzucali Sousę nie zwykli internauci, ale ludzie znani, którzy jak ognia powinni unikać przeginania. Pewien znany komentator nazwał dziś wrażego, a jeszcze przed trzema tygodniami traktowanego z estymą, Sousę ,,Siwym bajerantem”. Nie wiem jak wam, ale mnie nie pasuje przy ocenianiu kogokolwiek chwytanie się jego wyglądu. Gdyby na przykład Sousa miał o 20 centymetrów mniej, nasz komentator nazwałby go ,,Maluchem” albo „Mikrusem”? Kiepskie to, szczególnie w wykonaniu kogoś, kto powinien dbać o poziom języka.

Oczywiście jak każdy fan futbolu mam swój pomysł na to, kto powinien zostać szkoleniowcem. Uważam, że nie ma sensu szukać kogoś na mecz z Rosją albo jak wygramy - na kolejny oraz sięgać po kogoś, kto już z kadrą pracował. To mógłby być ktoś z zagranicy, jakiś znany były zawodnik, a dziś na dorobku jako szkoleniowiec. Trzeba byłoby jednak postawić mu warunki, żeby jednak był dłużej w Polsce, a nie wpadał tylko, kiedy jest zgrupowanie i zmusić go do oglądania naszej ekstraklasy, choć to rzeczywiście czasem może być męczarnią...

Powiem szczerze, że przed meczem Enei Zastalu BC z Anwilem Włocławek, w gronie dziennikarzy słysząc, że po spotkaniu we Wrocławiu pojawił się wirus, a dwóch naszych zawodników ma jego typowe objawy, przewidzieliśmy taki scenariusz. Czyli zagraliśmy osłabieni, a na drugi dzień tego wstręciucha znaleziono już u czterech zawodników. Teraz pytanie, ilu graczy z Włocławka po tym meczu będzie pozytywnych? Nie potrafię tego zrozumieć, dlaczego Śląsk przełożył mecz ze Stalą Ostrów, mając jednego zawodnika zakażonego i drugiego, u którego było takie podejrzenie, a u nas nikt nie zrobił testu dwóm zawodnikom mającym w przeddzień spotkania typowe objawy? Nie przekonuje mnie, że był Nowy Rok, bo było to do załatwienia. Jeśli obaj byliby negatywni, a ich słabość wynikałaby z czego innego, to gramy, jeśli pozytywni - trzeba mecz przełożyć. Wcale nie chodzi mi o porażkę, bo to było fajne spotkanie, w którym walczyliśmy do końca i zasługujemy tylko na brawa. Chodzi o to, że w środku pandemii trzeba reagować na każdy sygnał, a nie czekać.

Jest też inna sprawa. Pół poprzedniego sezonu zespoły grały bez publiczności, a PLK wymyśliła finałową bańkę w Ostrowie, mimo iż wówczas, w maju, pandemia osłabła i nikt nie myślał o kolejnym wariancie, takim jak ten cholerny omikron. Wtedy wszyscy dmuchali na zimne, a kibice męczyli się nie mogąc iść na mecz. Teraz wszystko poszło w drugą stronę, Niby są zalecenia, nakazany dystans, maseczki itd., ale nikt tego nie egzekwuje! Z przerażeniem patrzyłem na Halę Stulecia, gdzie na cztery tysiące widzów wszyscy byli ściśnięci, a maski mieli nieliczni. Niedzielny mecz z Anwilem obejrzało w naszej hali CRS 2700 ludzi. Policzyłem. Maski miało około stu osób! Skoro nikt na to nie reaguje, począwszy od PLK, przez organizatorów spotkań, skończywszy na kibicach, to kto wie czy niedługo znów nie będziemy narzekać na zamknięte hale...

 

Andrzej Flügel
styczeń 21, 2022

Teraz jest najlepszy czas na wycisk

in Sport

by user1

Jedni wrócili z obozu, drudzy z krótkich wakacji, a jeszcze…
styczeń 21, 2022

W tej dyscyplinie nadchodzą ciekawe czasy

in Sport

by user3

Zielonogórscy zawodnicy, korzystając z ferii, szlifują formę w karkonoskiej Przesiece.…
styczeń 21, 2022

Dostali w kość

in Sport

by user3

Bez ciężkiej pracy nie ma medali. Doskonale wiedzą to w…
styczeń 21, 2022

WEEKEND KIBICA

in Sport

by user2

Przed nami sportowy weekend. Sprawdź na jakie mecze warto się…
styczeń 21, 2022

Zastal wygrywa ze Startem Lublin - na hali Złota Piłka WOŚP [ZDJĘCIA]

in Sport

by user1

12. zwycięstwo na parkietach Energa Basket Ligi odnieśli koszykarze Enei…

Nowa energia i stara motywacja [FELIETON]

Dobrze, że w dalekiej Australii zaczęli wreszcie grać w tenisa i skończył się temat, czy…

Nie będzie niczego! [FELIETON]

Nie ukrywam, że podobnie jak wiele osób, dla których sport jest czymś ważnym, zaskoczył mnie…

Dmuchanie na zimne i pełen luz [FELIETON]

Hitem ostatnich dni starego roku była rezygnacja trenera Paulo Sousy. Ponieważ w tej sprawie powiedziano…

Derby bez przerwy! W marcu dwa sparingi Falubazu ze Stalą!

Moje Bermudy Stal Gorzów będzie w marcu rywalem Stelmet Falubazu Zielona Góra w przedsezonowych sparingach.…

W zielonogórskim sporcie było znacznie więcej minusów niż plusów

W świątecznym wydaniu „Łącznika” proponujemy podsumowanie roku 2021 w zielonogórskim sporcie. Ostatnie 12 miesięcy znacznie…

Los prawdziwego kibica [FELIETON]

Nigdy nie ukrywałem, że jestem kibicem warszawskiej Legii. Tak to u mnie działa od ponad…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.