Humory są, ale czujność też!

Oby te uśmiechy z twarzy Rasmusa Jensena i jego kolegów nie schodziły do końca sezonu. Oby te uśmiechy z twarzy Rasmusa Jensena i jego kolegów nie schodziły do końca sezonu. Fot. Łukasz Forysiak/falubaz.com
Cztery dowody na siłę Enei Falubazu? Miejsce w tabeli, przewaga nad pozostałymi ekipami w I lidze, średnie biegowe zawodników zielonogórskiej drużyny i wreszcie rozmiary wyjazdowego zwycięstwa w Łodzi nad H. Skrzydlewska Orłem. W sobotę, 3 czerwca, o 16.30 ten sam rywal zamelduje się w Zielonej Górze.

 

W Łodzi nie było dyskusji, kto rządzi na tamtejszej Moto Arenie. Zielonogórzanie wygrali 55:35, dziewięć biegów rozstrzygając drużynowo na swoją korzyść. Już na początku czwartej serii startów zwycięzca był znany. - Czujność i pokorę musimy zachować przez cały czas. Powtórzę się kolejny raz - najważniejsze mecze dopiero przed nami - zapewnia Piotr Protasiewicz, dyrektor sportowy Enei Falubazu.

Zielonogórzanie mają w dorobku 12 punktów, czyli dwa razy więcej niż druga w tabeli Arged Malesa Ostrów Wlkp. Falubaz wygrał po raz szósty w tym sezonie. Przewodzi w I lidze z kompletem wygranych, a dopiero w Łodzi po raz pierwszy pojechał w pełnym składzie. W ligowym meczu zielonogórzan zadebiutował Luke Becker. Amerykanin na doskonale znanym sobie torze, na którym spędził ostatnie dwa sezony, zdobył pięć punktów w czterech startach. - Chłopaki świetnie się spisali, a ja się cieszę z powrotu. Nie poszło tak, jak mógłbym sobie tego życzyć, ale baza do tego, by dalej budować formę jest dobra - ocenił po spotkaniu Amerykanin, który utyka na kontuzjowaną nogę, ale ścigać się może. W swoim boksie doświadczenia miał najwięcej, bo u jego boku był Greg Hancock. - Mieć jego wsparcie, to jest coś niesamowitego - dodał żużlowiec.

Becker ma do kogo równać. Czwórka seniorów Falubazu ma średnie biegowe powyżej dwóch punktów. Na szczycie od kilku kolejek nieustannie się rotuje. Raz liderem I ligi pod tym względem jest Przemysław Pawlicki, innym razem Krzysztof Buczkowski. Po meczu w Łodzi na czoło wskoczył ten pierwszy. Pawlicki zdobył komplet 12 pkt. w czterech występach. - Było bardzo dobrze, wszystko sprawuje się super, ale zawsze jest coś do poprawy - ocenił skromnie starszy z braci Pawlickich. Świetną dyspozycję spuentował dzień później w niemieckim Abensbergu, gdzie wywalczył awans do Grand Prix Challenge. W sierpniu w szwedzkim Gislaved o bilety do przyszłorocznego cyklu powalczy też L. Becker i wypożyczony z Zielonej Góry do Rybnika Jan Kvech.

W sobotę, o 16.30 początek meczu z łodzianami przy W69. Doświadczenia w ekipie Orła nie brakuje, począwszy od ławki trenerskiej, na zawodnikach skończywszy. Do weteranów Tomasza Gapińskiego i Nielsa Kristiana Iversena dołączył blisko 50-letni Rune Holta. Marek Cieślak postawił na Norwega z polskim paszportem kosztem Timo Lahtiego. Bez względu na to, kto pojawi się w Zielonej Górze, zdecydowanym faworytem jest Falubaz.

 

mk - ŁZ
wrzesień 22, 2023

Bilety na mecz przy W69 w sprzedaży od poniedziałku!

in Sport

by user1

W poniedziałek 25 września rozpocznie się sprzedaż biletów na drugi…
wrzesień 22, 2023

Linia najmniejszego oporu [FELIETON]

in Sport

by user1

No i zaczynamy. W piątek Enea Zastal BC otwiera kolejny…
wrzesień 22, 2023

Weekend Zielonogórskiego Kibica

in Sport

by user1

Zielonogórski kibic nie ma powodów do narzekań na brak wydarzeń…
wrzesień 21, 2023

Znamy daty i godziny meczów finałowych 1. ligi żużlowej!

in Sport

by user1

30 września w Rybniku odbędzie się pierwszy mecz finałowy 1.…
wrzesień 15, 2023

Sezon niewiadomych

in Sport

by user3

W niedzielę, meczem w Poznaniu z Grunwaldem, rozpocznie nowy sezon…

Dziś przy W69 pierwszy finał DMPJ - Na zawody wstęp wolny!

Dziś przy W69 początek finałowej rywalizacji o tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów. Młodzieżowcy Falubazu Zielona…

Trzy kroki od ekstraligi

Przemysław Pawlicki show w Ostrowie! Gdy do lidera Enei Falubazu dołączyli koledzy, było już z…

Nie ogarniam tego... [FELIETON]

Wprawdzie do początków sezonu w ekstraklasie koszykarzy jeszcze dość daleko, bo prawie dwa miesiące, ale…

O finał powalczymy z ostrowianami

Arged Malesa Ostrów Wlkp. będzie półfinałowym rywalem Enei Falubazu. Pierwszy mecz w kolejną sobotę, 9…

Czas PlayOffów - Bilety na ćwierćfinał w sprzedaży od środy!

W środę 16 sierpnia o godzinie 12:00 wystartuje sprzedaż biletów na ćwierćfinałowy mecz Enei Falubazu…

Okręgówka też rusza

Zielonogórskim jedynakiem w stawce zespołów klasy okręgowej będzie w tym sezonie Zorza Ochla. Działacze postawili…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.