Ojcowie i macocha [FELIETON]

Ojcowie i macocha [FELIETON] fot. foto forysiak - falubaz.com / łz
Kibice żużla mieli ostatnio swoją sensację. Ważniejszą niż mecze ligowe. Bartosz Zmarzlik potwierdził, że po sezonie odchodzi ze Stali Gorzów, klubu w którym zaczynał i gdzie się wychował. Uważam, że nie można mieć do niego pretensji. Zawodnicy zmieniają barwy, to naturalna kolej rzeczy i nie ma co wydziwiać. Stal straci najwybitniejszego żużlowca, ale - jak słusznie ktoś zauważył - mając w składzie tego znakomitego zawodnika gorzowianie nie potrafili zdobyć w ostatnich latach tytułu. Nie ma ludzi niezastąpionych. To stara prawda, która pięknie się objawia w takich właśnie sytuacjach. Bartosz Zmarzlik wydał fajne emocjonalne oświadczenie, w którym dziękuje klubowi i kibicom. Tylko niepotrzebnie wspomniał, że nie chodzi tu o pieniądze, bo w sporcie zawodowym, między innymi, zawsze chodzi o pieniądze.

 

Fani Stali już się jakoś pewnie pogodzili ze stratą takiego jeźdźca. Jednym przyjdzie to szybciej, innym wolniej, bo muszą to przetrawić. Jednak sezon jeszcze trwa i gorzowianie w składzie ze Zmarzlikiem mogą jeszcze nawet zdobyć mistrzostwo.

Co w takiej sytuacji mogą powiedzieć kibice Falubazu? Jeszcze niedawno ich klub był nie gorszy, a nawet lepszy od Stali. Dziś obie ekipy dzieli wręcz przepaść! I to jest straszne. Dlaczego? Kto do tego doprowadził? Jak zespół, biorąc pod uwagę skład typowany na zwycięstwo w pierwszej lidze, mógł przegrać ze spadkowiczem? Czemu to tak słabo wygląda? Te pytania powinno zadać się po sezonie, ale w związku z postawą zespołu pojawiły się już teraz. Nie będzie trzeba na nie odpowiadać, jeśli zespół w play-offach pokaże na co go stać. Wszyscy zapomną, że spadkowicz z ligi, czyli Start Gniezno ugrał z Falubazem aż cztery punkty, a zdziesiątkowane Wybrzeże Gdańsk pokonało u siebie faworyta. W przypadku awansu (przecież cały czas jest na to szansa) nikt nie będzie wspominał tych przykrych chwil, a jeśli nawet będą to opowieści o trudnościach i kłopotach, które zespół potrafił przezwyciężyć pokazując, że nie ważne jest, jak się zaczyna, ale ważne jak się kończy. Jeśli jednak awansu nie będzie wówczas rozpęta się piekło. Nic nie będzie zapomniane, wszystko przypomniane. Każdy z zawodników zbierze swoje, dostanie się też szefostwu i właścicielom. I to będzie na ostro! Bo trzeba pamiętać, że sukces ma wielu ojców, a porażka tylko wredną macochę. Tak czy inaczej jestem bardzo ciekaw, jak to będzie. Zobaczymy.

Kończąc o speedwayu. Najdziwniejsze jest to, że zmian klubów oficjalnie można dokonać po 1 listopada, z wyjątkiem tych którzy przedłużają kontrakt, a na giełdzie już w lipcu można usłyszeć, kto, gdzie w przyszłym sezonie pojedzie. Tak więc wszyscy obracamy się wokół wszechogarniającej ściemy. Niby oficjalnie nie wolno szukać nowych klubów, ale nieoficjalnie można i to jak najbardziej.

W Zielonej Górze powstał nowy klub lekkoatletyczny Lumel. Nowy, ale nazwa stara jak najbardziej. Lumel kojarzy się w wielkimi sukcesami i świetnymi imprezami na stadionie. Sam pamiętam jak z kilkoma kolegami czailiśmy się podczas Mityngu Winobraniowego, żeby zdobyć autografy naszych mistrzów. Między innymi złapałem wówczas podpis Władysława Komara, Ireny Szewińskiej i Władysława Kozakiewicza. Te autografy były dla mnie bardzo cenne. Miałem je latami, ale niestety przez kilka przeprowadzek gdzieś się zagubiły. Szkoda. Tak czy inaczej były czasy, kiedy tutaj można było zobaczyć w akcji wielkich mistrzów. Może jeszcze wrócą? Bardzo bym tego chciał.

Jeszcze tydzień i wraca na nasze lokalne stadiony piłeczka. Na razie trzecia i czwarta liga. Będzie się działo!

 

Andrzej Flügel
sierpień 08, 2022

Rafał KASZA: W najbliższy weekend na starówce czeka nas potężna dawka sportowych emocji!

in Sport

by user1

Już 13-14 sierpnia, na zielonogórskiej starówce, odbędą się najlepsze zawody…
sierpień 05, 2022

Akademicy marzą o awansie do ligi centralnej

in Sport

by user3

Początek niewinny - truchtanie na stadionie przy Wyspiańskiego, ale praca…
sierpień 05, 2022

Spokojnie, bezpiecznie i w środku tabeli

in Sport

by user1

Już w tę sobotę, 6 sierpnia, meczem z Rekordem Bielsko-Biała…
sierpień 05, 2022

Z tygodniowym poślizgiem, ale zaczynamy!

in Sport

by user1

Liczniki są już wyzerowane. Runda zasadnicza przeszła do historii. Zaczynają…
sierpień 04, 2022

Awizowany skład Falubazu na sobotni ćwierćfinał - kto pojedzie?

in Sport

by user1

6 sierpnia Stelmet Falubaz Zielona Góra zainauguruje rywalizację w fazie…

Wiemy, że nic nie wiemy [FELIETON]

Nie chcę dokładać do pieca po klęsce polskich żużlowców w Vojens. Zgadzam się z tymi,…

Ojcowie i macocha [FELIETON]

Kibice żużla mieli ostatnio swoją sensację. Ważniejszą niż mecze ligowe. Bartosz Zmarzlik potwierdził, że po…

Z historyczną nazwą po nowe sukcesy

KS Lumel Zielona Góra wraca na sportową mapę miasta. To nowy projekt, ale nazwą nawiązuje…

Nie zawsze może być kawior [FELIETON]

No i doczekaliśmy się końca opery mydlanej pod tytułem: „Robert Lewandowski zawodnikiem Barcelony”. Nie miałem…

Wilków dawno tu nie było

Runda zasadnicza w eWinner 1. lidze wielkimi krokami zbliża się do końca. W ostatnim przed…

U jednych według planu, u drugich poniżej

Jaki był zakończony przed kilkunastoma dniami sezon dwóch naszych zespołów w okręgówce, czyli Zorzy Ochla…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.