Świetnie zaczął rok

Mateusz Baranowski świetnie wywiązał się z roli faworyta imprezy Mateusz Baranowski świetnie wywiązał się z roli faworyta imprezy Fot. Facebook Mateusza Baranowskiego
Mateusz Baranowski mistrzem Polski w snookerze. W finale zmagań w Lublinie zielonogórzanin pokonał Konrada Juszczyszyna 5:1.

 30. mistrzostwa kraju miały godną oprawę. Były transmitowane w telewizji. Zwycięzca zgarnął 10 tys. zł. Baranowskiemu najwięcej krwi napsuł w ćwierćfinale Paweł Rogoza. Zacięty mecz zakończył się wynikiem 4:3. - Wydaje mi się, że to był najlepszy mecz całego turnieju - przyznaje 24-latek, który lubuje się w grze taktycznej. Pod tym względem w kluczowych meczach - w tym w finałowym - umiejętnie gospodarował całym wachlarzem zagrań. - Konrad Juszczyszyn jest wybitnym zawodnikiem jeśli chodzi o bilard, jednak w snookerze miałem przewagę. Korzystałem z tego bardzo często - zaznacza M. Baranowski. Oprócz zdobycia mistrzostwa kraju był też autorem najwyższego turniejowego brejka - 135 punktów.

Zielonogórzanin po raz trzeci wygrał mistrzostwo w kategorii open, ale na skompletowanie hat-tricka przyszło mu czekać cztery lata. Baranowski świetnie wywiązał się tym samym z roli faworyta imprezy, jaką mu przypisywano. - Wcześniej wygrałem trzy z czterech turniejów Polskiej Ligi Snookera TOP 16. Czułem się mocny - podkreśla.

Zielona Góra snookerem stoi, to fakt. Po brązowy medal w Lublinie sięgnął inny zielonogórzanin - Antoni Kowalski, który w półfinale musiał uznać wyższość późniejszego wicemistrza K. Juszczyszyna. Na ćwierćfinale zmagania zakończył Marcin Nitschke, który w zielonogórskim pojedynku przegrał z A. Kowalskim 3:4.

W kwietniu odbędą się mistrzostwa Europy, w marcu w ktarskiej Dosze będą rozgrywane mistrzostwa świata. - Pierwotnie miały być w styczniu, ale zostały przesunięte o dwa miesiące. Nie wiem czy w nich wystąpię, ale chciałbym - podkreśla M. Baranowski. W planie jest też czerwcowy wyjazd do stolicy Albanii, Tirany, na drużynowe mistrzostwa Starego Kontynentu oraz mistrzostwa na tzw. sześciu czerwonych, czyli odmianie snookera.

 

mk - ŁZ

 

styczeń 24, 2022

Enea Zastal BC uległ Uniksowi Kazań

in Sport

by user1

Ostatni zespół ligi VTB kontra lider. Jak może wyglądać takie…
styczeń 21, 2022

Teraz jest najlepszy czas na wycisk

in Sport

by user1

Jedni wrócili z obozu, drudzy z krótkich wakacji, a jeszcze…
styczeń 21, 2022

W tej dyscyplinie nadchodzą ciekawe czasy

in Sport

by user3

Zielonogórscy zawodnicy, korzystając z ferii, szlifują formę w karkonoskiej Przesiece.…
styczeń 21, 2022

Dostali w kość

in Sport

by user3

Bez ciężkiej pracy nie ma medali. Doskonale wiedzą to w…
styczeń 21, 2022

WEEKEND KIBICA

in Sport

by user2

Przed nami sportowy weekend. Sprawdź na jakie mecze warto się…

Nowa energia i stara motywacja [FELIETON]

Dobrze, że w dalekiej Australii zaczęli wreszcie grać w tenisa i skończył się temat, czy…

Nie będzie niczego! [FELIETON]

Nie ukrywam, że podobnie jak wiele osób, dla których sport jest czymś ważnym, zaskoczył mnie…

Dmuchanie na zimne i pełen luz [FELIETON]

Hitem ostatnich dni starego roku była rezygnacja trenera Paulo Sousy. Ponieważ w tej sprawie powiedziano…

Derby bez przerwy! W marcu dwa sparingi Falubazu ze Stalą!

Moje Bermudy Stal Gorzów będzie w marcu rywalem Stelmet Falubazu Zielona Góra w przedsezonowych sparingach.…

W zielonogórskim sporcie było znacznie więcej minusów niż plusów

W świątecznym wydaniu „Łącznika” proponujemy podsumowanie roku 2021 w zielonogórskim sporcie. Ostatnie 12 miesięcy znacznie…

Los prawdziwego kibica [FELIETON]

Nigdy nie ukrywałem, że jestem kibicem warszawskiej Legii. Tak to u mnie działa od ponad…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.